کد خبر : ۴۷۲۰۸۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
اعلام راهبرد برگزیت طی هفته‌های آینده

مقیم/نخست وزیر بریتانیا گفت: طی هفته‌های آینده راهبرد مورد نظرش برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را اعلام خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ترزا می نخست وزیر بریتانیا امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز، تاکید کرد که طی هفته های آینده راهبرد مورد نظرش برای برگزیت را اعلام خواهد کرد که شامل این است که او چگونه برای دستیابی به یک توافق درست برای برگزیت تلاش خواهد کرد.

وی هر گونه "مبهم" بودن راهبرد دولت بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا را رد کرد و گفت: طی هفته های آینده جزییات بیشتری را درباره طرحم برای برگزیت اعلام خواهم کرد، بله درباره دستیابی به توافق برگزیت خواهد بود، درباره اصلاحات اقتصادی و همین طور درباره دستیابی به یک توافق درست بین المللی و همین طور یک توافق عادلانه در داخل.

اظهارات ترزا می در شرایطی است که نیکولا استورژن وزیر اول اسکاتلند نیز در مصاحبه با بی بی سی تاکید کرد: من چیز زیادی درباره طرح بریتانیا برای خروج از اتجادیه اروپا نمی دانم و این شرایط با گذشت 6 ماه از رای مردم بریتانیا به برگزیت، غیر قابل قبول است.

وی افزود: دولت بریتانیا باید به جای تمرکز بر روی مساله مهاجرت، در مذاکرات با اتحادیه اروپا بر روی حفظ اسکاتلند مصالحه کند.

این در شرایطی است که ایوان راجرز سفیر بریتانیا در اتحادیه اروپا به تازگی از سمت خود استعفا کرده است. این تحولات در حالی است که تنها چند ماه به آغاز رسمی مذاکرات مورد انتظار ترزا می نخست وزیر بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا فرصت باقی مانده است.

راجرز در مصاحبه با بی بی سی گفت: اهداف مذکراتی ترزا می نخست وزیر بریتانیا برای نمایندگان دولت لندن در بروکسل واقعا ناشناخته و مبهم است.

ترزا می قول داده است تا مذاکرات با اتحادیه اروپا برای خروج از این بلوک سیاسی و اقتصادی را تا پایان مارس آغاز کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : راهبرد برگزیت     |     راهبرد     |     ترزا می     |     برگزیت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi