کد خبر : ۴۷۲۰۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
با حضور انجمن دوستی ایران و چین چینی ها آماده سرمایه گذاری درتولید گیاهان دارویی در قزوین می شوند

مقیم/قزوین/یک هیئت سرمایه گذاری از انجمن دوستی ایران و چین با حضور در استان قزوین برای سرمایه گذاری در تولید و پرورش گلهای زینتی و گیاهان دارویی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، یک هیئت سرمایه گذاری و فعالان کشاورزی از ناحیه مودان هز کشور چین روز یکشنبه در سفر یک روزه به استان قزوین با حضور در اتاق بازرگانی قزوین راههای توسعه همکاری های اقتصادی را بررسی کردند.

در این نشست که علیرضا کشاورز قاسمی رئیس اتاق بازرگانی قزوین، فاطمه لزگی معاون اقتصادی اداره دارایی، بارگاهی رئیس مرکز سرمایه گذاری استان، میریان مسئول دفتر وزارت خارجه در استان نیز حضور داشتند در خصوص همکاری مشترک تبادل نظر شد.

ژو جینتانگ رئیس گروه بین الملل توسعه و فرهنگ انجمن دوستی ایران و چین در نشست تخصصی با مسئولان اقتصادی، بازرگانی و گردشگری استان گفت: قزوین قابلیتهای کشاورزی بسیار خوبی دارد و ما آمادگی داریم پس از بررسی ظرفیتهای این منطقه در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کنیم.

وی افزود: استان شان دون در زمینه تولید و پرورش گلهای زینتی معروف به ۱۰۰ تومانی در کشور چین شاخص است و آمادگی داریم در قزوین هم در این طرح مشارکت کنیم.

ژو جینتانگ تصریح کرد: با اعزام هیئت تخصصی به قزوین مصمم هستیم پس از تحقیقات کارشناسی و بررسی شرایط آب و هوایی برای کشت گلهای زینتی مطالعه لازم را انجام دهیم.

وی یادآورشد:برای تولیدگیاهان دارویی هم آمادگی داریم تابا ارزیابی شرایط موجود زمینه همکاری مشترک با تولیدکنندگان قزوین را مهیا کنیم.

هیئت چینی قرار است عصر امروز از یک واحد بزرگ گلخانه مدرن تولید گلهای زینتی در استان قزوین بازدید کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ژو جینتانگ     |     چینی ها     |     تولید     |     گیاهان دارویی     |     سرمایه گذاری     |     قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi