کد خبر : ۴۷۲۰۳۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
استاندار گیلان مطرح کرد: فراهم بودن زیرساخت‌های ایجاد بازارچه مشترک ایران و آذربایجان

مقیم/استاندار گیلان در نشست توسعه صادرات غیر نفتی با اشاره به زیرساخت‌های موجود در آستارا از رئیس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان خواست در خصوص ایجاد بازارچه مشترک ایران و آذربایجان پیگیری های لازم را انجام دهد.

به گزارش مقیم به نقل از ایلنا از رشت، نجفی در نشست توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان  در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد  با اشاره به روند رو به رشد گیلان در بخش های مختلف اظهار داشت: الحمدا... فضای امید ، تعامل، دوستی ، همیاری ، همفکری و همزبانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف استان وجود دارد .

وی خواستار انعکاس فضای تعامل و دوستی خوب گیلان به مرکز و در کنار آن قرار گرفتن نیازهای استان در برنامه های کشوری شد و افزود: با توجه به اجرای خط ریلی رشت – قزوین ادامه این مسیر  به طول 14 کیلومتر و اتصال به بنادر انزلی و کاسپین موجبات اقتصادی شدن این پروژه را فراهم خواهد کرد .

نجفی اظهار داشت: توجه به توسعه بندر انزلی و افتتاح بندر کاسپین و رویکرد توسعه‌ای اتصال خط ریلی به این بنادر از جمله نکات ضروری به شمار می رود که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم .

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و همچنین ریاست برنامه و بودجه کشور با نگاه مثبت اجرای این پروژه را دنبال می کنند.

استاندار گیلان با انتقاد از رویکرد بسته برخی سازمان‌ها در خصوص مجتمع  بندر کاسپین اظهار داشت: با توجه به پس کرانه موجود در داخل شهر بندرانزلی، این  بندر در حال توسعه است اما افزایش ظرفیت آن  محدود خواهد بود.

IMG_3639

نجفی با اشاره به توفیقات خوب حاصل شده گیلان در بخش پرورش ماهی در قفس اظهار داشت:  با توجه به شرایط خاص اجرای این پروژه در دریای خزر به یاری خداوند تا پایان سال شاهد افتتاح  4 هزار تن ماهی در قفس خواهیم بود .

وی اجرای ارتباطات ریلی آستارا – آستارا را اقدامی ارزشمند و کار بزرگ درسطح ملی که با حضور رئیس جمهور شکل گرفت دانست و افزود:  امیدوارم این پروژه مهم با حساسیت دنبال شود .

نجفی اتصال راه آهن 2 کشور ایران و آذربایجان را مورد تاکید عنوان کرد و افزود: برای احداث بازارچه مرزی مشترک ایران و آذربایجان امکاناتی در استان تهیه شد و از اجرای آن استقبال می کنیم .

وی به توفیقات خوب حاصل شده در بخش چای و افزایش 60 درصدی تولید این محصول در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته تنها سالی بود که تمامی چای تولیدی به فروش رفت .

وی صادرات محصول کیوی را اقتصادی دانست و افزود : سایر محصولات به میزان کیوی قابلیت رقابت در دنیا را ندارند .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نجفی     |     بازارچه مشترک     |     زیرساخت     |     رشت     |     ایران و آذربایجان     |     گیلان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi