کد خبر : ۴۷۲۰۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
باید برای جذب سرمایه و توسعه صادرات غیرنفتی تلاش کنیم

مقیم/سفیر ایران در بلژیک از صنعت گردشگری، آب و فاضلاب و انرژی‌های تجدید پذیر به عنوان حوزه‌های کاری مورد علاقه طرف‌های بلژیکی برای سرمایه گذاری در ایران نام برد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی،  پیمان سعادت در دیدار با استاندار خراسان‌شمالی گفت: طی مدت یک سال و دو ماه سپری شده از دوران خدمت به عنوان سفیر در پایتخت سیاسی اتحادیه اروپایی همواره کوشیده‌ام در راستای شناساندن قابلیت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری ایران گام بردارم.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تداوم این فعالیت‌ها و رایزنی با مقام‌های سیاسی و صاحبان سرمایه و شرکت‌های مستقر در بلژیک، زمینه برقراری و گسترش تعاملات اقتصادی خراسان‌شمالی با آن کشور فراهم شود.

سعادت با اشاره به ارتباط نزدیک خود با نماینده مقیم سازمان ملل متحد در تهران، برای افزایش همکاری‌های بین‌المللی در  دو طرح مهم ترسیب کربن و منارید اعلام آمادگی کرد.

بر اساس گزارش استانداری خراسان شمالی وی با اشاره به سخنان دکتر روحانی در جمع سفرای کشورمان گفت: رئیس جمهور در این همایش تأکید داشت که از سفرا به جز کار اقتصادی هیچ انتظاری نمی‌رود و این به این معناست که باید برای جذب سرمایه و فناوری روز و توسعه صادرات غیرنفتی تلاش شود.

وی اضافه کرد: در سفر اخیر نخست وزیر منطقه فلاندر (منطقه هلندی بلژیک) به عنوان ثروتمندترین منطقه این کشور به تهران، هیئتی متشکل از 200 نفر از مدیران و نمایندگان شرکت‌های بلژیکی حضور داشتند و تأکید کابینه آن‌ها به خصوص پس از برجام، توسعه مراودات اقتصادی با جمهوری اسلامی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پیمان سعادت     |     صادرات غیرنفتی     |     سرمایه     |     صادرات     |     خراسان شمالی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi