کد خبر : ۴۷۱۹۹۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
کشف عتیقه های۲هزارساله درمازندران

مقیم/ نوشهر/ رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن از کشف اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به ۲ هزار سال در شهرستان عباس آباد خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، نادر سحرخیز گفت : اشیای عتیقه شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی هستند که از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.
وی افزود: ماموران انتظامی منطقه در پی اطلاع از خرید و فروش و نگهداری اشیای عتیقه توسط قاچاقچیان در عباس آباد این موضوع را در دستور کار قرار دادند. 
وی افزود : به دنبال تحقیقات ماموران نیروی انتظامی و همراهی دستگاه قضایی، در 2 روز گذشته 2 نفر به اتهام قاچاق اشیای عتیقه در شهرستان عباس آباد شناسایی و دستگیر شدند. 
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های عباس آباد و تنکابن اظهار داشت : 2 دستگاه خودروی آنان نیز توقیف شد که در بازرسی از خودروها مقادیری اشیای عتیقه با قدمتی نزدیک به 2 هزار سال شامل کوزه های سفالی ، ظروف کریستالی و سرنیزه قدیمی کشف و ضبط شد.
سحرخیز گفت : همزمان با دستگیری این 2 نفر ، شش نفر از همدستانش نیز بازداشت شدند که برای انجام مراحل قانونی روانه زندان شدند. 
در شهرستان تنکابن تاکنون حدود 32 اثر در فهرست آثار تاریخی ثبت شده است و در شهرستان عباس آباد نیز حدود پنج اثر به زودی در فهرست آثار ملی به ثبت می رسد. 
از ابتدای سال جاری تاکنون دستکم 20 متهم به جرم حفاری های غیرمجازو سرقت اشیای عتیقه در شهرستان های تنکابن و عباس آباد شناسایی و دستگیر شده اند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کشف اشیای عتیقه     |     عتیقه     |     مازندران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi