کد خبر : ۴۷۱۹۱۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
اختیارات فرمانداران و استانداران برای رفع مشکلات باید افزایش یابد

مقیم/دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: باید با مسئولیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی در سطح فرمانداری‌ها و استانداری‌ها شاهد شویم زیرا ما انتظارات زیادی از فرمانداران و استانداران داریم درصورتی که این افراد اختیارات زیادی ندارند.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، الهام امین‌زاده اظهار داشت:  نهاد ریاست جمهوری یک ستاد است  و مشکلات شهرستان آبادان به دستگاه‌های مختلف به ویژه جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و افزایش اختیارات فرمانداران که نماینده حاکمیت در کشور هستند؛ مربوط می‌شود.

وی افزود: ما باید اداره اقتصاد، اجتماع، سیاست و امنیت کشورمان را در نمایندگان حکومت مشاهده کنیم در غیر این‌ صورت موازی ‌کاری‌ها سبب می‌شود که اداره کشور به ویژه در بخش‌هایی که مناطق آزاد وجود دارد به خوبی انجام نشود. بنابراین باید این مرکزیت را در سطح فرمانداری‌ها و استانداری‌ها شاهد شویم زیرا ما انتظارات زیادی از فرمانداران و استانداران داریم درصورتی که این افراد اختیارات زیادی ندارند.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: شهرهایی که مرکزیت انرژی دارند باید مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها را عهده‌دار شوند و اگر قرار است بهره‌برداری از شهری که منبع انرژی است انجام شود باید مسئولیت اجتماعی از جمله محیط زیست، مدرسه سازی، راه و جاده‌سازی و حقوق فرهنگی نیز در کنار آن رعایت شود.

وی عنوان‌کرد: به نظر بنده باید مسئولیت اجتماعی را همان‌طوری که درباره حقوق زنان در این شهرستان بدون هرگونه نگاه افراطی وجود دارد و  زنان در کنار تحکیم بنیاد خانواده شاغل هستند را به یک الگو تبدیل کنیم.

امین‌زاده گفت: بعد از رونمایی از سند شهروندی ترجیح دادیم که آبادان را به علت تمرکز حوزه انرژی، کشاورزی، آب و سرمایه انتخاب کنیم و اگر بتوانیم در این شهرستان یک حرکت خوبی انجام دهیم می‌توان نسبت به حقوق شهروندی در سایر شهرستان‌ها امیدوار بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : الهام امین‌زاده     |     اختیارات     |     فرمانداران     |     مشکلات     |     استانداران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi