کد خبر : ۴۷۱۹۰۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵
مدیر فرودگاه زنجان: بخشی از مسافران زنجانی از فرودگاه تبریز عازم ترکیه می‌شوند

مقیم/مدیر فرودگاه زنجان از برنامه این فرودگاه برای افزایش تعداد پروازها خبر داد و گفت: برای نوروز پرواز ترکیه را پیش‌بینی کرده‌ایم چون در حال حاضر بخشی از مسافران زنجانی از فرودگاه تبریز عازم ترکیه می‌شوند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمد قاسمی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طول سه سال گذشته پروازهای فرودگاه زنجان به دو دوسته انجام شده است، اظهار داشت: پرواز داخلی به مشهد مقدس بوده که امیدواریم رونق بیشتری به این پرواز بدهیم.

وی با یادآوری اینکه متاسفانه به لحاظ پروازی و عدم رضایت‌مندی نسبت به شرکت هواپیمایی قبلی رشد منفی را در پرواز به مشهد شاهد بودیم، افزود: در سال 92، 193 پرواز داشتیم که در مجموع 21 هزار 509 نفر مسافر برای مشهد مقدس از این پروازها استفاده کردند.

مدیر فرودگاه زنجان با بیان اینکه سال 93 تعداد پروازها به مشهد مقدس افزایش داشته است، عنوان کرد: 235 پرواز در این سال انجام شده که 18 هزار و 266 مسافر عازم مشهد مقدس شدند و علت آمار پایین مسافران نسبت به افزایش پروازها استفاده از هواپیماهای کوچک بوده است.

وی با اشاره به اینکه سال 94 متاسفانه آمار پرواز به مشهد منفی و به 192 پرواز رسیده است، گفت: 12 هزار و 482 مسافر از فرودگاه زنجان عازم مشهد مقدس شدند که این آمار منفی مقداری به افزایش قیمت بلیت هواپیما و وضعیت اقتصادی مردم بستگی داشته است.

قاسمی با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 130 پرواز انجام شده است، خاطرنشان کرد: 8 هزار 383 مسافر در این مدت از پروازهای مشهد این فرودگاه استفاده کردند که حدود هشت پرواز ما به دلیل عدم رضایتمندی مردم نسبت به افزایش قیمت بلیت کنسل شد.

وی حمل و نقل هوایی را امن دانست و یادآور شد: طبق آمارهای موجود کمترین میزان حادثه حمل و نقلی به حمل و نقل هوایی اختصاص دارد که در طول دو سال گذشته حادثه‌ای در کشور نداشتیم.

مدیر فرودگاه زنجان بیان کرد: با اینکه صنعت هوایی ما ظالمانه مورد تحریم قرار گرفت اما هواپیماهای ما به روز بوده و استاندارد کامل را دارند.

وی با اشاره به پروزاهای حج عمره در سالهای گذشته افزود: تا اوایل سال گذشته پروزاهای حج عمره انجام می‌شد که ما نسبت به استانهای هم سطح خود آمار بالاتری داشتیم.

قاسمی با بیان اینکه در سال 91 تعداد 28 پرواز حج عمره با 6259 مسافر داشتیم، گفت: در سال 92، 47 پرواز با 10 هزار 720 مسافر و سال 93 نیز 59 پرواز با 13 هزار 785 مسافر به حج عمره انجام شده است.

وی با اشار به 12 پرواز انجام شده فرودگاه زنجان برای حج عمره بیان کرد: قرار بود در ادامه و در سال 94 استان قزوین اعزام‌های عمره خود را به فرودگاه زنجان انتقال دهد که اتفاقات حج فعلا این موضوع را منتفی کرده است.

مدیر فرودگاه زنجان با اشاره به اخذ مجوز فرودگاه زنجان برای اعزام به حج تمتع در سال 93 و انجام 18 پرواز در این سال خاطرنشان کرد: قبل از سال 93 حجاج زنجانی برای حج تمتع از فرودگاه‌های مهرآباد و تبریز اعزام می‌شدند که 20 پرواز حج تمتع در سال 94 انجام شد.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه امسال پرواز خارجی از فرودگاه زنجان نداشتیم، اظهار داشت: پرواز عتبات عالیات که درخواست مردم استان بوده از برنامه‌های این فرودگاه است که مقامات استانی باید در این خصوص کمک‌کار باشند.

قاسمی با بیان اینکه مقدمات کار برای انجام پروازهای عتبات انجام شده است، گفت: بخش خصوصی پای این کار است.

وی به دیگر برنامه‌های فرودگاه زنجان برای برقراری پرواز ترکیه اشاره و خاطرنشان کرد: برای نوروز پرواز ترکیه را پیش‌بینی کرده‌ایم چون در حال حاضر بخشی از مسافران زنجانی از فرودگاه تبریز عازم ترکیه می‌شوند.

مدیر فرودگاه زنجان در مورد پرواز کیش نیز اضافه کرد: رایزنی‌هایی نیز در این خصوص انجام شده است.

وی همراهی نکردن بخش خصوصی را از دلایل رونق نگرفتن فرودگاه زنجان دانست و بیان کرد: در همه فرودگاه‌ها بخش خصوصی وارد شده است که اگر در استان زنجان نیز این همراهی از طرف بخش خصوصی انجام شود شاهد رونق خواهیم بود.

قاسمی پرواز تهران را یکی از پروازهای مهم مورد نیاز استان دانست و یادآور شد: استان زنجان به لحاظ جمعیت و فاصله کم از طرف شرکت‌های هواپیمایی دنبال نمی‌شود که ما با دو شرکت رایزنی‌هایی را انجام می‌دهیم تا با هواپیماهای زیر 50 نفر پروازهای تهران را بر عهده بگیرند.

وی اظهار داشت: در بحث زیرساختی نیز اعتبارات خوبی برای فرودگاه‌ زنجان در نظر گرفته شد که 60 میلیارد ریال در طول 2.5 سال گذشته در این فرودگاه هزینه شده است.

مدیر فرودگاه زنجان به افزایش 300 متری باند این فرودگاه اشاره و عنوان کرد: برای بحث روشنایی این باند نیز اعتبارات لازم جذب شده که تا دهه فجر عملیاتی می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد قاسمی     |     تبریز     |     ترکیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi