کد خبر : ۴۷۱۸۰۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵
در دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: استاندار قزوین بر برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله موسوی شالی تاکید کرد

مقیم/استاندار قزوین در دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله سید حسن موسوی شالی تاکید کرد.

به گزارش مقیم به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، فریدون همتی در دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در محل استانداری برگزار شد بیان داشت: فرهنگ حوزه بسیار مهم و اثرگذاری است که آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفته9 است.
وی افزود: در این زمینه باید با برنامه ریزی و انجام یک سلسله برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری به سمتی حرکت کنیم که نشاطشادابی،امید و اعتماد اجتماعی در جامعه افزایش یابد و از گسترس آسیب ها و نابهنجاری ها در جامعه پیشگیری شود.
استاندار با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیات وزیران به استان قزوین تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور مصوبات خوبی در بخش فرهنگ وآموزش به تصویب رسید که لازم است مدیران مربوطه پیگیری های لازم را در این خصوص داشته باشند.
همتی گفت: استان قزوین یک استان نوپا و جدیدی است که از نظر زیرساخت های اداری و امکانات سازمانی ضعیف است و نیازمند حمایت ویژه مسئولین و وزارتخانه ها می باشد.
وی  با تاکید بر برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله سید حسن موسوی شالی بر ضرورت حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر استان تاکید کرد.
در این جلسه علی اصغر کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار در سخنانی بیان داشت: وضعیت تجهیزات و اعتبارات جاری ادارات استانی ضعیف است و علی رغم افزایش ماموریت ها و وظایف از سال 1370 تا کنون چارت سازمانی  ادارات استانی دست نخورده باقی مانده است.
وی افزود: با حمایت و تامین اعتبارات لازم، عملیات اجرایی و ساخت تالار فرهنگ استان تسریع می شود و در این خصوص بالغ بر 5 میلیارد ریال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل اعتبارات ملی تخصیص خواهد یافت 
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وظایف و ماموریت های گسترده و متنوع این وزارتخانه تصریح کرد: در طول یکسال گذشته 700 هزار بلیط برای حضور شهروندان در برنامه های کنسرت موسیقی به فروش رفته است که یک درصد از جمعیت کشور را شامل می شوند و ایجاد حساسیت بیش از اندازه در این خصوص اثرات و تبعات منفی به دنبال خواهد داشت.
کاراندیش گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از وظایف متنوع و گسترده ای برخوردار می باشد و نباید در سطح افکار عمومی و جامعه به گونه ای تبلیغ شود که گوی تنها به موسیقی و برگزاری کنسرت محدود می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کنگره بزرگداشت     |     آیت الله موسوی شالی     |     کنگره بزرگداشت آیت الله موسوی شالی     |     فریدون همتی     |     برگزاری     |     قزوین     |     استاندار قزوین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi