کد خبر : ۴۷۱۸۰۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵
اولین قطار مسافربری نخجوان-مشهد وارد ایران شد

مقیم/تبریز/اولین قطار مسافربری نخجوان به مقصد مشهدمقدس از پل آهنی بر روی رودخانه ارس وارد ایران شد.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس،اولین قطار مسافربری نخجوان – مشهد روز پنجشنبه طی  مراسمی با حضور محمود واعظی و شاهین مصطفی اف روسای ایرانی و آذری کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و نیز واسف طالب اف رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان وارد خاک ایران شد تا از طریق مسیر جلفا-تبریز-تهران به مشهد مقدس برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سخنانی در این مراسم راه اندازی این قطار را تبریک گفت و افزود: قطار نخجوان – مشهد را می توان قطار دوستی دو کشور نامید .

وی از تصمیم خود و شاهین مصطفی اف رییس آذری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان برای عنایت ویژه در تصمیم گیری ها به نخجوان خبر داد.

محمود واعظی با تاکید بر این که ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با نخجوان قایل نیست، ابراز اطمینان کرد راه اندازی این قطار باعث رونق گردشگری میان دو کشور شود.

رییس مجلس عالی نخجوان، وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و روسای راه آهن دو کشور نیز در این مراسم طی سخنانی این رخداد را تبریک گفته و بر توسعه مناسبات فیمابین تاکید کردند.

قطار مسافربری نخجوان به مشهد هر هفته دو بار در روزهای یکشنبه و پنجشنبه از نخجوان از طریق جلفا، تبریز و تهران به مقصد مشهد حرکت خواهد کرد.

برای ایجاد تسهیلات بیشتر مسافران این قطار تجهیزات مدرن در پایانه های نخجوان و جلفا نصب شده است.

مسافران قطار نخجوان – تبریز – تهران – مشهد می توانند بلیت را بصورت آنلاین و همچنین از پایانه های راه آهن تهیه کنند.

قیمت بلیت در این مسیر یک هزار و ۸۵۸ کیلومتری از نخجوان تا مشهد ۴۰ فرانک سوییس خواهد بود که مسافران می توانند با ارز ملی دریافت کنند.

قطار مسافربری میان جمهوری خودمختار نخجوان و جمهوری اسلامی ایران براساس توافق نامه امضا شده در ماه فوریه سال جاری میلادی میان کشورمان و جمهوری آذربایجان در تهران، راه اندازی شده است .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نخجوان – مشهد     |     قطار مسافربری     |     شاهین مصطفی اف     |     اولین     |     تبریز     |     محمود واعظی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi