کد خبر : ۴۷۱۷۹۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵
رشد اعتبارات دانشگاه‌های بزرگ در بودجه ۹۶ ;کمتر از ۱۰درصد است

مقیم/ عضو کمیسیون آموزش مجلس در کمیسیون تلفیق معتقد است متوسط رشد آموزش‌عالی در بودجه سال آینده ۱۳.۸ است اما در نگاهی جزئی‌تر می‌توان دریافت که رشد اعتبارات بعضی از دانشگاه‌های بزرگ زیر ۱۰ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری پیشامد، سیدجواد ساداتی‌نژاد در مورد وضعیت اعتبارات آموزش‌عالی در بودجه96 گفت: متوسط رشد آموزش‌عالی در بودجه سال آینده 13.8 است اما اگر بخواهیم به طور تکی و بخشی ورود کنیم، رشد اعتبارات بعضی از دانشگاه‌های بزرگ زیر 10 درصد است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اسناد بالادستی و توصیه مقام معظم رهبری، رشد علمی و علم و فناوری یکی از موضوعات فوق‌العاده مهم و نیاز ضروری در افق چشم‌انداز است؛ این رشد در دانشگاه‌های بزرگ که بخش بزرگی از حوزه حرکت علمی را نیز برعهده دارند نباید شکننده باشد و لازم است تا دقت و عنایت ویژه‌ای به آن شود.

وی با اشاره به اینکه از نظر بودجه‌ای در حوزه رشد و فناوری به حمایت بیشتری نیاز داریم تصریح کرد: علی‌رغم اینکه برخی از دانشگاه‌های کوچک و تازه تاسیس، رشد مناسبی در بودجه 96 داشتند اما درصد رشد بودجه دانشگاه‌های بزرگ زیر 10درصد است و نشان می‌دهد که نیاز به حمایت بیشتری در حوزه بودجه‌ای است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بهبود وضعیت بودجه آموزش عالی تلاش می‌کند تا از منابعی که می‌توان در آن بخش در نظر گرفت، رشد مناسب و بهتری را داشته باشیم تا در حوزه علم و فناوری کشور در سال 96 دچار چالش نشویم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در کمیسیون تلفیق ادامه داد: به دلیل محدودیت‌هایی که در بررسی بودجه وجود دارد دست مجلس برای تغییرات گسترده در آن باز نیست لذا دولت باید در لایحه بودجه اولویت‌ها را لحاظ می‌کرد؛ مثلا فناوری جزء اولویت‌های اولیه است و به دلیل اینکه علم قدرت آفرین است لذا مجلس تلاش خواهد کرد با ایجاد منابع جدید در حوزه‌های مختلف تا حدودی وضعیت بودجه آموزش عالی را بهبود دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جواد ساداتی‌نژاد     |     بودجه ۹۶     |     مجلس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi