کد خبر : ۴۷۱۷۷۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵
با مجموع ۵.۵ امتیاز؛ خادم الشریعه در رده دوم مسابقات شطرنج سریع جهان قرار گرفت

مقیم/روز دوم مسابقات شطرنج سریع و برق آسای جهان در حالی به پایان رسید که سارا خادم الشریعه با مجموع ۵.۵ امتیاز در رده دوم مشترک این رقابت ها قرار گرفت.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، مسابقات شطرنج سریع و برق آسای جهان که از دوشنبه با برگزاری دیدارهای دور اول تا پنجم بخش سریع در قطر آغاز شد، روز گذشته با برگزاری دیدارهای دور ششم تا یازدهم این بخش از رقابت ها پیگیری شد و طی آن نمایندگان کشورمان در دو بخش مردان و زنان به مصاف حریفان خود رفتند.

در این روز از رقابت ها و در بخش مردان، علیرضا فیروزجا که با وجود سن کم (۱۳ ساله) عنوان قهرمانی شطرنج کشور را در اختیار دارد،  موفق شد خود را ۵.۵ امتیازی کرده به لحاظ عملکرد، بهترین نماینده کشورمان در این بخش شود. فیروزجا در پایان روز نخست صاحب ۱.۵ امتیاز شده بود.

در جریان رقابت ها و با توجه به برگزاری دیدارهای روز دوم، پوریا درینی و پرهام مقصودلو ٤ امتیازی شدند. این دو بازیکن در پایان دیدارهای روز نخست هر یک صاحب ۲ امتیاز شده بودند.  احسان قائم مقامی که در پایان روز نخست ۲ امتیازی شده بود،  مجموع امتیازات خود را به ٣/٥ امتیاز رساند و و آرین غلامی هم با مجموع امتیازاتش را از ۱.۵ به ۲ رساند.

اما در میان شطرنجبازان اعزامی ایران به مسابقات سریع و برق آسای جهان، بهترین عملکرد را طی دو روز نخست سارا سادات خادم الشریعه داشت. وی در پایان روز دوم مسابقات مجموع امتیازات خود را به ۵.۵ رساند و در رده دوم مشترکی (چهارم بعد از احتساب پوئن شکنی) قرار گرفت.

مسابقات شطرنج سریع و برق آسای جهان امروز با برگزاری دیدارهای روز سوم در دوحه قطر پیگیری می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رده دوم     |     مسابقات شطرنج سریع جهان     |     خادم الشریعه     |     شطرنج     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi