کد خبر : ۴۷۱۷۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵
سروزیر ایالت دولتی سریلانکا در ساری مطرح کرد سفر رئیس جمهور سریلانکا به ایران/ افزایش سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در سریلانکا‌

مقیم/سروزیر ایالت دولتی سریلانکا با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در سریلانکا افزایش خواهد یافت، گفت: رئیس جمهور سریلانکا ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، نظیر احمد امشب در دیدار هیئت دولتی سریلانکا با استاندار مازندران، اظهار داشت: روابط دولتی ایران و سریلانکا بسیار طولانی است.

وی افزود: رئیس جمهور سریلانکا ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد و این سفر سبب ارتقا روابط ایران و سریلانکا می‌شود.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با اشاره به اینکه سریلانکا از 30 سال گذشته تحت تاثیر جنگ قرار گرفته است، تصریح کرد: چین، آمریکا و ژاپن علاقمند به سرمایه‌گذاری در سریلانکا هستند.

وی با بیان اینکه توجه به رفاه اجتماعی و تشکل‌های اجتماعی مدنظر دولت فعلی سریلانکاست، افزود: سرمایه‌گذاری صنعتی مدنظر کشور سریلانکا با کشورهای دیگر نظیر ایران است.

احمد با اعلام اینکه ایران اسلامی در حوزه سدسازی و انرژی سرمایه‌گذاری فراوانی در سریلانکا صورت داده است، گفت: بالغ بر 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی توسط ایرانی‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بنده نماینده بخش مسلمان نشین سریلانکا هستم، افزود: اکثریت احزاب سیاسی در سریلانکا از حزب سیاسی اسلامی بنده حمایت می‌کند.

احمد با بیان اینکه ائتلاف و همبستگی بین جریانات سیاسی سریلانکا تداوم خواهد داشت، گفت: مازندران و سریلانکا دارای مشترکات فراوانی بوده که در حوزه کشاورزی و گردشگری قابلیت تبادل است.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون هکتار زمین کشاورزی در سریلانکا داریم، افزود: 450 هزار هکتار از این اراضی قابلیت کشت را دارد.

سروزیر ایالت شرقی سریلانکا با بیان اینکه طبیعت این کشور بیشتر آفتابی و بارانی است، گفت: بسیاری از اهداف اقتصادی و روابط تجاری مازندران و سریلانکا در کشور محقق خواهد شد.

احمد با اشاره به اینکه نیازمند تکنولوژی صنعت آب توسط مهندسان ایرانی در سریلانکا هستیم، افزود: با توجه به این شاخص می‌توانیم، ظرفیت‌های کشاورزی کشور را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه مزرعه مرغداری مناسب در ایالت شرقی سریلانکا نداریم، گفت: در حوزه دام و طیور، ماهیگیری نیز آمادگی تبادل همکاری هستیم.

این مسئول سریلانکا از آمادگی این کشور برای توسعه تعاملات گردشگری دو کشور خبر داد و افزود: جذب توریست از ایران به سریلانکا و توامان سبب تحکیم روابط دو کشور خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رئیس جمهور سریلانکا     |     نظیر احمد     |     سریلانکا     |     سرمایه‌گذاری     |     سفر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi