کد خبر : ۴۷۱۶۷۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵
صادرات نخستین محموله کشاورزی از جیرفت به روسیه

مقیم/جیرفت/نماینده اداره کل گمرکات کرمان در شهرستان جیرفت گفت: نخستین محموله محصولات جالیزی شامل خیارسبز به وزن ۲۰ تن به مقصد کشور روسیه صادر شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، مهدی نیکبخت افزود: صادرات محصولات کشاورزی و باغی از جیرفت به کشور روسیه با این محموله شروع شده و امیدواریم در آینده این صادرات افزایش یابد.
وی اظهار کرد: گمرک جنوب استان کرمان این آمادگی را دارد تا زمینه های صادرات را برای سرمایه گذاران و کشاورزان این خطه فراهم کند و در این مورد نهایت همکاری را انجام خواهیم داد.
نیکخت به صادرات 600 تن خرما در 9 ماه گذشته از شهرستان جیرفت به دیگر نقاط کشور هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این که در آستانه برداشت صیفی در منطقه هستیم امید است صادرات بیشتری در این حوزه داشته باشیم. 
نماینده اداره کل گمرکات کرمان در جیرفت افزود: پایه صادرات را مشتری مداری و بازاریابی تشکیل می دهد، بر این اساس سرمایه گذاران و کشاورزان ما اگر در سایر کشورها بازاریابی خوبی داشته باشند گمرک هم این اعتماد را به آنها خواهد داد تا صادرات بیشتری به سایر کشورها داشته باشیم.
شهرستان جیرفت با 280 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
این شهرستان دارای بزرگترین گلخانه طبیعی جهان است و سالانه 50 هزار تن محصولات کشاورزی به سایر نقاط کشور صادر می کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جیرفت     |     محموله کشاورزی     |     مهدی نیکبخت     |     نخستین     |     صادرات     |     روسیه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi