کد خبر : ۴۷۱۵۷۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۳ دی ۱۳۹۵
برای نخستین بار انجام شد؛ اختصاص بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای اشتغال‌زایی

مقیم/بجنورد/وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال برای نخستین بار در بودجه، برای اشتغال اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی تحت عنوان سیاست های شورای اشتغال پیش بینی شده است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، علی ربیعی پیش از ظهر جمعه در بیست و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با اظهار تأسف از اینکه برخی در کشور، آمارهای رسمی را زیر سوال می برند، اظهار کرد: ۷۰۰ هزار شغل در سال ۹۴ در کشور ایجاد شد.

ربیعی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ میلیون کارگر حاشیه نشین شهری که تحت هیچ حمایتی نبودند بیمه شده اند، افزود: تا پایان بهار سال ۹۶، تمام خانواده های دارای دو معلول و به بالا صاحب خانه می شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت یازدهم تلاش ها به سمت و سوی فقرزدایی و کاهش فاصله طبقاتی بود، اظهار کرد: با اطمینان می توان گفت سال ۹۶، سال جهش اقتصادی و اجتماعی در کشور است.

وی با اشاره به دنبال کردن استراتژی سه گانه در سیاست خارجی، عنوان کرد: گسترش منافع ملی در منطقه، افزایش قدرت ملی و کم اثر شدن توطئه های دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی و منزوی کردن آنها و نیز شکوفایی اقتصاد از نتایج اقدامات مثبت در بخش سیاست خارجی است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امسال برای اولین بار در بودجه برای اشتغال ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار تحت سیاست های شورای اشتغال پیش بینی شده است، تصریح کرد: از ۷۰۰ هزار فرصت شغلی که در سال گذشته ایجاد شد، اکثر این فرصت ها در شرکت های خرد و بنگاه های حدود ۱۰ نفر محقق شد.

ربیعی با اشاره به پیگیری طرح اشتغال فراگیر ضد فقر با بودجه یک ونیم میلیارد دلاری، عنوان کرد: با اجرایی شدن برنامه های این طرح و ایجاد اشتغال به صورت کوتاه مدت در زندگی مردم تاثیرات مثبتی خواهد داشت.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اشتغال زایی     |     علی ربیعی     |     بودجه     |     خراسان شمالی     |     اقتصاد مقاومتی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi