کد خبر : ۴۷۱۵۵۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۳ دی ۱۳۹۵
رئیس جامعه جراحان ایران: بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی پیوند کبد دنیا در شیراز بنا شده است

مقیم/رئیس جامعه جراحان ایران گفت: پدر پیوند کبد ایران توانسته بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی پیوند کبد دنیا را در شیراز بنا کند که این امر در علم پزشکی بسیار ارزشمند است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، ایرج فاضل در همایش ملی پاسداشت نخبگی نکوداشت سید علی ملک حسینی "پدر پیوند کبد ایران" اظهار داشت: ملک حسینی به عنوان پدر پیوند کبد ایران توانسته بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی پیوند کبد دنیا را در شیراز بنا کند که این امر در علم پزشکی بسیار ارزشمند است.

وی با بیان اینکه همت بلند و همچنین صرف میلیون‌ها ساعت بیداری کشیدن  وی سبب شده به چنین اقدام ارزشمندی دست پیدا کند افزود: برگزاری چنین نکوداشتی می‌تواند به نسل‌های آینده اعلام کند که با تلاش و کوشش می‌توانیم در تمامی عرصه‌های علمی موفق شویم.

بیژن اقتصاد، استاد جراحی و پیوند اعضای دانشگاه کلیولند کلینیک اوهایو با اشاره به افزایش آمار اهدای عضو در ایران گفت: در استان فارس تعداد اهداکنندگان نسبت به درصد جهانی بالا است.

وی بیان کرد: از ابتدای امر تاکنون بیش از 20 هزار مورد انواع پیوند عضو در دنیا انجام شده که پزشکان ایران در این زمینه درصد قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند. پیوند یک کار جمعی است و تنها با همبستگی جمعی به ثمر می‌رسد، بنابراین برای آن باید برنامه‌ریزی کرد.

استاد جراحی و پیوند اعضای دانشگاه کلیولند کلینیک اوهایو، بخش پیوند شیراز را یکی از موفق‌ترین بخش‌های تحقیقاتی معرفی و تصریح کرد: یکی از اهداف مهم این است که بیماران هم راضی باشند و این آئین نشان می‌دهد که بیماران هم از استاد ملک حسینی راضی هستند.

وی افزایش تعداد پیوندها در بخش پیوند شیراز را ناشی از اعتماد مردم دانست و بیان کرد: این امر آن را به بزرگترین بخش پیوند دنیا تبدیل کرده است.

استاد جراحی و پیوند اعضای دانشگاه کلیولند کلینیک اوهایو از احداث بیمارستان پیوند بوعلی سینا به عنوان خدمتی یاد کرد که برای تحقق اهداف آینده‌بخش پیوند شیراز در حال انجام است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پیوند کبد     |     ایرج فاضل     |     بزرگترین     |     شیراز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi