کد خبر : ۴۷۱۳۷۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵
با حضور معاون رئیس جمهور نخستین مدرسه کسب و کار کشور در زنجان افتتاح شد

مقیم/نخستین مدرسه تخصصی کسب و کار کشور امروز با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور در زنجان افتتاح شد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، امروز نخستین مدرسه تخصصی "کسب و کار صوفی" با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهور، یوسف ثبوتی، امام جمعه و استاندار زنجان، فرماندار زنجان، روسای دانشگاه و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی افتتاح شد.

این مرکز تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مدیریتی در رشته‌های مختلف متناسب با کسب و کار و بومی‌سازی دانش و تجربه را در دستور کار خود قرار داده است.

آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان در آیین افتتاح مدرسه کسب و کار صوفی اظهار داشت: گامهای استوار با همت بلند برای تأسیس مدرسه کسب و کار در زنجان برداشته شده و این همت بلند است که اقدمات را به منصه ظهور می‌رساند.

وی تفکرات بازدارنده را خطرناک عنوان کرد و افزود: دنیا به سوی پیشرفت روزافزون در حرکت است اما ما در برخی از مسائل عقب مانده‌ایم.

امام جمعه زنجان به استفاده حداکثری از ظرفیت‎ها و استعدادهای استان زنجان برای توسعه تأکید کرد و گفت: دنیای پیشرفته امروز منتظر نیست تا ما به آن ملحق شویم و برای پر کردن این خلا باید با شتاب علمی خودمان را به دانش روز تجهیز کنیم.

وی ابراز کرد: مردم در دو دادگاه شامل عدل الهی و افکار عمومی جامعه در طول تاریخ مورد قضاوت قرار می‌گیرند و باید همه مردم به ویژه مسئولان طوری رفتار و عمل کنند تا در این دادگاهها به درستی پاسخگو باشند.

خاتمی بیان کرد: جهان‌بینی بسته ما را در دنیای پیشرفته امروز محدود کرده و معرفی کردن مقصر عقب‌ماندگی‌ها، مشکلات را برطرف نمی‌کند.

وی با ابراز خرسندی از توسعه آموزش عالی تصریح کرد: با وجود توسعه آموزش عالی فارغ‌التحصیلان این مراکز مهارت کافی ندارند و پس از فارغ‌التحصیلی انتظار دارند در پست‌های دولتی استخدام شوند و تفکر استخدام دولتی برای برخورداری از آب باریکه چالش‌هایی در حوزه اشتغال به وجود آورده است.

امام جمعه زنجان بیان کرد: تعبیر مقام معظم رهبری از مبحث جنبش نرم افزاری این است که ایشان راه میانبر را پیشنهاد کردند تا استعدادها شناسایی شود و باید در راستای ایجاد عدالت اجتماعی و تولید ثروت مهارت‌آموزی در دستور کار قرار گیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مدرسه کسب و کار     |     مدرسه     |     جمشید انصاری     |     نخستین     |     زنجان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi