کد خبر : ۴۷۱۳۳۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵
مدیرکل شیلات گلستان: همکاری استان گلستان با کشور قزاقستان در بخش پرورش آبزیان افزایش می‌یابد

مقیم/مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به ظرفیت‌‌های استان در زمینه شیلات گفت: شیلات گلستان، آمادگی سرمایه‌گذاری به صورت مشارکتی و فردی در زمینه‌های مختلف آبزی‌پروری در قالب گشت فراسرزمینی با کشور قزاقستان را دارد.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی شیلات گلستان، سید جواد قدس علوی در دیدار با هیئتی از سرمایه گذاران قزاقستانی، که متعاقب سفر تیم تجاری و اقتصادی استان به قزاقستان، به گلستان سفر کرده است، اظهار داشت: استان گلستان با توجه به وجود مراکز علمی و تحقیقات شیلات، حضور فارغ‌التحصیلان شیلاتی و امکان پرورش آبزیان در هر نقطه از آن، می‌تواند شریکی مطمئن برای کشور قزاقستان در زمینه‌های پرورش ماهیان خاویاری، میگو، ماهیان زینتی، ماهیان گرمابی و سردآبی در قالب فعالیت‌های شیلاتی محسوب شود.

وی افزود: همچنین گلستان آمادگی صادرات خدمات فنی و مهندسی در زمینه شیلات به کشور قزاقستان را دارد.

وی با بیان اهمیت کشور قزاقستان در زمینه صادرات گفت: همان طور که قزاقستان می تواند شریکی برای ارسال محصولات ما به سمت روسیه و کشورهای حوزه cis باشد ما نیز می‌توانیم بستری برای ارسال محصولات آنان به کشورهای حوزه خلیج فارس باشیم.

مدیرکل شیلات گلستان با اشاره به محدودیت‌های استان منگستائو در حوزه آب‌های شیرین یادآور شد: با توجه به اینکه استفاده از آبهای شور مورد نظر دوستان در منگستائو بود، گلستان با توجه به ظرفیت آب شور دریای خزر که امروز با انتقال آب به ساحل از این ظرفیت استفاده کند، می تواند در زمینه پرورش ماهیان خاویاری و میگو و یا طرح پرورش ماهی در قفس همکاری مناسبی را با این استان داشته باشد.

قدس علوی گفت: در عرصه بین‌المللی بازار روسیه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و معتقدیم میگوی گلستان با توجه به کیفیت بالای آن می تواند به این بازار رقابتی ورود کند.

هیئت اعزامی کشور قزاقستان در بازدیدی از پروژه‎ها و فعالیت‎های شیلاتی استان، با ظرفیت‎ها و توانمندی های آبزی پروری گلستان آشنا شدند.
در روزهای گذشته هیئت تجاری و اقتصادی از استان گلستان متشکل از استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس اتاق بازرگانی، مدیر پروژه منطقه آزاد اینچه برون گلستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل شیلات، مدیر کل میراث فرهنگی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، شهردار گرگان و برخی دیگر از مدیران ارشد استانی در سفری به جمهوری قزاقستان ظرفیت‎های استان منگستائو و بندر آکتائو را در زمینه های مختلف اقتصادی و تجاری مورد بررسی قرار دادند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پرورش آبزیان     |     سید جواد قدس علوی     |     گلستان     |     قزاقستان     |     همکاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi