کد خبر : ۴۷۱۲۱۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه: توسعه حمل و نقل ریلی یکی از پنج اولویت اصلی دولت است

مقیم/کرج/معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی توسعه حمل و نقل ریلی را یکی از پنج اولویت اصلی دولت اعلام کرد.

به گزارش مقیم به نقل ازمهر، پیروز حناچی صبح سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان البرز که در باشگاه فرهنگی میلاد کرج برگزار شد میلاد با سعادت پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت را گرامیداشت و اظهار کرد: در مسائلی که به حوزه راه و شهرسازی مربوط می شود طرح درست مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به دست و پنجه نرم کردن کلان‌شهر دو میلیون نفری کرج با معضل ترافیک، گفت: آمارها نشان از کاهش رشد جمعیت در تهران دارد این در حالی است که رشد جمعیت در استان البرز به ویژه کلان‌شهر کرج از میانگین استاندارد بالاتر است.

حناچی نرخ رشد جمعیت در استان البرز را ۷ درصد اعلام کرد و گفت: این تصور اشتباهی است که صرفا به توسعه فضاهای مسکونی شهر توجه شود باید رشد همه فضاهای شهری به یک نسبت مورد توجه قرار گیرد.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در شریان های اصلی کرج که به پایتخت منتهی می شود روزانه شاهد ۲۲۰ هزار تردد هستیم، گفت: همین میزان تردد را در مترو کرج - تهران نیز مشاهده می کنیم.

وی با بیان اینکه اگر مترو کرج - تهران وجود نداشت عملا شاهد قفل شدن شریان های اصلی به پایتخت می شدیم، گفت: رشد جمعیت در استان البرز به ویژه کلان‌شهر کرج نیازمند برنامه ریزی مدون و اصولی در حوزه راه است.

حناچی در بخش دیگری از ادغام دو وزارت راه و مسکن و شهرسازی به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: با ادغام این دو وزارتخانه تصمیمات کلان در حوزه راه با دقت بیشتری اتخاذ و اجرا می شود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت بر توسعه حمل و نقل ریلی در کشور تاکید دارد، گفت: توسعه حمل و نقل ریلی در کشور یکی از پنج برنامه اصلی دولت محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دو کلان‌شهر تهران و کرج شاهد استقرار ۲۱ درصد جمعیت در دو درصد مساحت کشور با ۳۰ درصد تولید ناخالص ملی هستیم، گفت: اگر ۲۰ درصد جمعیت در ۲۰ درصد مساحت کشور با ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی محقق شود می توان گفت توازن رعایت شده است.

حناچی یکی از تبعات تمرکز جمعیتی در یک منطقه را پر شدن ظرفیت های محیط زیستی اعلام کرد و گفت: با تمرکز جمعیتی در یک منطقه شاهد از بین رفتن اراضی درجه یک خواهیم بود.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نسبت جمعیت در عرصه سرزمینی باید به تعادل برسد، گفت: باید از همه ابزارها برای توسعه حمل و نقل ریلی استفاده کنیم.

حناچی به خروجی آمارهای طرح آمایش سرزمین در برخی کلان‌شهر ها مانند تهران، مشهد و اصفهان اشاره کرد و گفت: طبق این آمارها ۸۵ درصد سرمایه گذاری در ۵ درصد مساحت اطراف کلان‌شهرها شکل گرفته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اولویت     |     حمل و نقل ریلی     |     پیروز حناچی     |     دولت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi