کد خبر : ۴۷۱۱۳۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
سفیر ایران در فرانسه خبر داد عقد تفاهم‌نامه بین شرکت نمایشگاه‌های اصفهان و پاریس

مقیم/سفیر ایران در فرانسه گفت: در پی اعلام آمادگی و مذاکرات بین شهرهای اصفهان و پاریس، شرکت نمایشگاه‌های اصفهان و شرکت نمایشگاه پاریس تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

به گزارش مقیم به‌نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، سفیر ایران در فرانسه اظهار داشت: به‌زودی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و فرانسه برای نخستین بار تشکیل می‌شود.

‎علی آهنی در دیدار هیئت SPX اتاق بازرگانی اصفهان در نمایشگاه میدست فرانسه به همکاری‌های بین استانی دو کشور اشاره کرد و این همکاری‌ها را از برنامه‌های وزارت امور خارجه دانست و افزود:‌ با توجه به اعلام آمادگی استان اصفهان، این استان را در مذاکرات تجاری آتی به صورت ویژه مد نظر قرار خواهیم داد.

سفیر ایران در فرانسه از حضور خود در نمایشگاه میدست و بازدید از غرفه اتاق اصفهان خبر داد و گفت: حضور فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های پاریس در توسعه مناسبات اقتصادی بسیار موثر است.

‎وی با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های آتی فرانسه تصریح کرد: تا چندماه دیگر نمایشگاه گردشگری در پاریس  برگزار می‌شود و با توجه به ظرفیت‌های گردشگری اصفهان، از شما دعوت می‌کنم در این نمایشگاه شرکت کنید و یا از آن بازدید داشته باشید. گردشگری از مواردی است که با توجه به پتانسیل‌های استان اصفهان، بایستی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

آهنی از پیگیری جدی سفارت ایران در فرانسه برای عقد تفاهم‌نامه بین شرکت نمایشگاه‌های اصفهان و شرکت نمایشگاه های پاریس خبر داد.

‎در این دیدار رسول رنجبران از اعضای هیئت نمایندگان اتاق اصفهان نیز خواستار تسهیل در صدور ویزا برای فعالان اقتصادی استان اصفهان شد و آن را از  زیرساخت‌های لازم برای توسعه روابط تجاری بین دو کشور دانست. این فعال اقتصادی نقش وزارت امور خارجه کشورمان را در این مورد بسیار موثر عنوان کرد.

‎سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با تشکر از اقدامات سفارت ایران در پاریس، به تشریح وضعیت فعلی کار و تولید در استان اصفهان پرداخت و افزایش راه‌اندازی شرکت‌های مشترک و یا همکاری‌های مشترک شرکت‌های دو طرف را خواستار شد.

‎بنابر این گزارش، در نشست‌های تشکیل شده در نمایشگاه میدست فرانسه مقرر شد نمایندگان 8 اتاق فرانسه تا یک ماه دیگر به اصفهان سفر کنند و برنامه‌ریزی برای گفت‌وگوهای b to b برای شرکت‌های اصفهانی و شرکت‌های عضو اتاق‌های بازرگانی فرانسه در اصفهان فراهم شود.

‎این هیئت به مدت سه روز در اصفهان حضور خواهند داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اصفهان و پاریس     |     علی آهنی     |     تفاهمنامه     |     سید عبدالوهاب سهل‌آبادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi