کد خبر : ۴۷۱۱۳۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵
دبیر شورای عالی مناطق آزاد: رئیس جمهور دی ماه به استان گیلان سفر می‌کند

مقیم/مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد از حضور رئیس جمهور در استان گیلان و منطقه آزاد انزلی برای افتتاح موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین در دی ماه امسال خبر داد.

به مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرانزلی، اکبر ترکان ظهر امروز در جریان بازدید از موج‌شکن‌های جدید منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: برخی‌ها معتقدند بخشی از صنایع کشور که در وضعیت راکد و متوقف هستند به سرمایه در گردش نیاز دارند اگر چه این کار لازمی است اما کافی نیست.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: برخی از صنایع کشور از نظر تکنولوژی عقب هستند و برخی نیز بازار خوبی ندارند بنابراین سرمایه در گردش علاوه بر اینکه راه حل نیست ممکن است باعث اتلاف منابع شود.

وی با تاکید بر اهمیت بروزرسانی تکنولوژی در تاسیسات کارخانه‌ها تصریح کرد: در منطقه آزاد انزلی کوشش بر این بوده که برخی از صنایع و تکنولوژی‌های کهنه رها شود و برای واحدهای جدید تاسیسات بخرند تا تکنولوژی آنها به‌روز شود.

ترکان گفت: امروز در منطقه آزاد انزلی از واحد تولیدی مواد پاک کننده، کارخانه تاسیسات الکترونیکی و خط تولید چاپگرهای صنعتی که با فناوری نانو کار می‌کنند و کارخانه چینی اوپال که چینی خام را طرح می‌زند و به بازار عرضه می‌کند بازدید کردیم.

مشاور ارشد رئیس جمهور اعلام کرد: مسیری که برای به روزرسانی تکنولوژی‌های کهنه گشوده شده یک مسیر درست است و ما باید تکنولوژی‌هایی که عمر آنها گذشته را به تکنولوژی روز تبدیل کنیم.

وی با اشاره به نقش فعال منطقه آزاد انزلی در حمایت از واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: این منطقه تا به حال 48 واحد تولیدی راکد را به سمت اصلاح و بهبود برده است که در بعضی از آنها خط تولید کاملاً عوض شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور افزود: 15 دی ماه عرشه یک پست از  اسکله موج‌شکن غربی منطقه تمام خواهد شد و بعد از این سفر با اطمینان و با افتخار از  رئیس جمهور برای افتتاح این اسکله‌ها دعوت می‌کنم.

وی با اشاره به افزوده شدن مناطق آزاد جدید به نقاط مختلف کشور تصریح کرد: قانونی باید تصویب شود که لایحه آن تقدیم مجلس شده است و بر اساس آن 7 منطقه به مناطق آزاد کشور اضافه می‌شود.

مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از حضور رئیس جمهور در استان گیلان و منطقه آزاد انزلی برای افتتاح موج‌شکن‌های مجتمع بندری کاسپین در دی ماه امسال خبر داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بندرانزلی     |     اکبر ترکان     |     استان گیلان     |     دکتر حسن روحانی     |     سفر     |     رئیس جمهور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi