کد خبر : ۴۷۱۰۲۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گلستان: قطار گردشگری قزاقستان-اینچه‌برون راه‎اندازی می‌شود

مقیم/مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در صورت اخذ موافقت کشور ترکمنستان، قطار گردشگری قزاقستان به اینچه‌برون استان گلستان راه‌اندازی می‎شود.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، ابراهیم کریمی که به همراه هیئتی تجاری، اقتصادی و فرهنگی به ریاست استاندار در قزاقستان به سر می‎برد، اظهار داشت: در این سفر، مذاکراتی با بخش خصوصی و دولتی آکتائو داشته‎ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار کرد: این مذاکرات در 3 محور برقراری پرواز گرگان-آکتائو، قطار گردشگری و تبادلات گردشگری 2 کشور و به خصوص 2 استان انجام شد.

وی درباره مذاکرات انجام شده در موضوع قطار گردشگری گفت: با توجه به زیرساخت‎های منطقه گردشگری اینچه‎برون، طرف قزاقستانی موافقت خود را اعلام کرد و همچنین مدیرکل راه آهن استان نیز که در جلسه حضور داشت اعلام آمادگی کرد و مقرر شد در صورت موافقت کشور ترکمنستان، قطار گردشگری از قزاقستان به اینچه ‏برون راه‎اندازی شود.

کریمی با اشاره به انجام مذاکرات درباره پرواز گرگان – آکتائو گفت: در گذشته مذاکراتی در این زمینه انجام شده بود اما در عمل نتیجه‌ای به دنبال نداشته و در این دیدار مقرر کردیم شرکت کاسپین با طرف قزاقستانی یک شرکت پروازی مشترک تشکیل دهند تا این پرواز که برای 2 استان بسیار مهم است راه‌اندازی شود.

وی درباره محور سوم مذاکرات نیز گفت: در خصوص تبادلات گردشگری 2 کشور، جلساتی با مدیران تورهای گردشگری قزاقستان و نمایندگان و مدیران دفاتر مسافرتی استان برگزار شد که مقرر شد طرف قزاقستانی از گرگان و ظرفیت‌های گردشگری آن به خصوص گردشگری سلامت بازدید کند و در صورت آمادگی، در حاشیه جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین، تفاهم نامه‌ها و قراردهای مربوطه انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار امیدواری کرد: این مذاکرات بتواند گام مؤثری در جهت توسعه صنعت گردشگری استان بردارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قزاقستان-اینچه‌برون     |     ابراهیم کریمی     |     قطار گردشگری     |     راه‌اندازی     |     اینچه برون     |     قزاقستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi