کد خبر : ۴۷۰۹۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک؛ وزیر اقتصاد خواستار افزایش تعاملات بانکی میان ایران و چک شد

مقیم/«علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران که در جمهوری چک به سر می برد، در دیدار با رئیس مجلس نمایندگان این کشور با استقبال از سرمایه گذاری شرکت های چک در ایران، خواستار افزایش همکاری ها و تعاملات بانکی بین دو کشور به عنوان پیش نیاز توسعه همکاری های اقتصادی شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که به منظور شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و چک به پراگ سفر کرده است با «یان هاماچک» رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک دیدار کرد.
یان هاماچک در این دیدار با اشاره به روابط خوب و رو به رشد دو کشور و تبادل هیأت های مختلف سیاسی و اقتصادی بین دو کشور در سال جاری، بر گسترش هر چه بیشتر روابط در همه زمینه ها تأکید کرد. 
وی با ابراز خرسندی از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و چک، بر آمادگی و علاقه مندی شرکت های چکی برای سرمایه گذاری مشترک در حوزه صنایع بویژه خودروسازی و احداث خطوط ریلی در ایران تأکید کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی و همکاری های رو به افزایش دو کشور در بخش اقتصادی، به ظرفیت ها و قابلیت های چشمگیر کشورمان در حوزه تجارت، انرژی، صنایع و معادن و نیز موقعیت ممتاز کشورمان در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد جمهوری اسلامی ایران با توجه به سابقه خوب فعالیت شرکت های چک در ایران، از سرمایه گذاری این شرکت ها در حوزه های یادشده استقبال می کند. 
طیب نیا همچنین خواستار افزایش همکاریها و تعاملات بانکی بین دو کشور بعنوان پیش نیاز توسعه همکاریهای اقتصادی شد.
وی هچنین با اشاره به ضرورت بسترسازی قانونی زمینه های همکاری اقتصادی دو کشور، تصویب موافقتنامه همکاری های اقتصادی دو کشور در مجلس شورای اسلامی را گام مهمی در توسعه روابط دو جانبه دانست .

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : یان هاماچک     |     تعاملات بانکی     |     ایران و چک     |     علی طیب نیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi