کد خبر : ۴۷۰۹۷۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
همایش بررسی ضمانت های اجرایی کیفری - حقوقی ایران و آلمان برگزار شد

مقیم/انزلی/دومین همایش علمی، تخصصی بررسی ضمانت های اجرایی کیفری و نظام های تعیین کیفر با ارائه نظریه ها، اهداف، اصول، کارکردها و رویه ها و با حضور حقوقدانان دو کشور ایران و آلمان در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل بندرانزلی شامگاه پنجشنبه درمراسم اختتامیه این همایش دو روزه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این همایش با رویکرد تطبیقی و با حضور اساتید برجسته علم حقوق از دو کشور و در قالب کارگاه علمی و تخصصی با بررسی موارد حقوقی اجرایی درکشور ایران و آلمان برگزار شده است.
رضارجبی نژاد با اشاره به اینکه جزا و جرم شناسی یکی ازموارد حساس و مهم حقوقی درهرکشوری است،افزود:با توجه به تاثیرگذاری اساتید مجرب بر روی دانشجویان و فعالان این عرصه، نظام های حقوقی دو کشورمورد بررسی و تطبیق قرارگرفته و درخصوص آن بحث و تبادل نظرمی شود.
دبیراجرایی همایش به تفاوت های موجود درموارد حقوقی ایران و آلمان اشاره و یادآور شد: با توجه به تفاوت های موجود در نظام اجرایی حقوقی دو کشور دربخش کیفری، وجود مسائل فقهی درنظام حقوقی جمهوری اسلامی، برای حقوقدانان آلمانی جذاب و جالب توجه بود.
رجبی نژاد تصریح کرد:با توجه به اشتراک گذاری اطلاعات حقوقی دراین همایش، درخصوص موارد حقوقی اجرایی در کشور آلمان نیز اطلاعات جالب و قابل توجهی کسب شد که در بسیاری از موارد می تواند کارگشا باشد.
به این گزارش، دراین همایش حسین غلامی دکترای حقوق و جزا و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، پروفسور هانس یورگ آلبرشت استاد دانشگاه فرایبورگ آلمان و رییس بخش جرم شناسی موسسه ماکس پلانک شهرفرایبورگ آلمان، پروفسورعلی حسین نجفی ابرند آبادی استاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران و مجتبی جانی پوردکترای حقوق جزاء وجرم شناسی واستادیار دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه گیلان به عنوان مهمان و سخنرانان ویژه حضور داشتند.
بندرانزلی در40 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رضارجبی نژاد     |     ضمانت های اجرایی کیفری - حقوقی     |     بندرانزلی     |     ایران و آلمان     |     همایش     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi