کد خبر : ۴۷۰۹۶۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
معاون اول رئیس‌جمهور: هم‌مرز بودن کرمانشاه با عراق فرصتی برای توسعه صادرات است

مقیم/معاون اول رئیس‌جمهور گفت: استان کرمانشاه از بازار بزرگی در کشور عراق برخوردار است و می‌تواند با رویکرد صادرات به دنبال افزایش تولیدات خود باشد.

به گزارش مقیم به نقل از پایگاه خبری معاون اول رئیس‌جمهور، اسحاق جهانگیری در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که عصر امروز برگزار شد اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و در دوران دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت زیادی از خود نشان دادند و هرچه در جهت رفع مشکلات این استان تلاش کنیم، در مقابل از خودگذشتگی آنها کاری اندک است.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به استعدادهای فراوان استان کرمانشاه از جمله در بخشهای مختلف از جمله کشاورزی، خاطرنشان کرد: امروز اصلی‌ترین محدودیت توسعه ایران کمبود آب است و خوشبختانه استان کرمانشاه به جز در برخی مناطق با این مشکل مواجه نیست و می‌تواند با برنامه‌ریزی صحیح و استفاده از روشهای نوین آبیاری به توسعه بخش کشاورزی بپردازد.

جهانگیری با یادآوری هم مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق، گفت: استان کرمانشاه از بازار بزرگی در کشور عراق برخوردار است و می‌تواند با رویکرد صادرات به دنبال افزایش تولیدات خود باشد و از این طریق وضعیت اقتصادی استان را بهبود بخشد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مطالبه مردم استان کرمانشاه مبنی بر ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین افزود: این موضوع در سفر استانی رئیس‌جمهور نیز مطرح شده است و دولت تلاش خواهد کرد حتی‌الامکان به خواست مردم استان در این زمینه عمل کند البته باید این اطمینان حاصل شود که ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین منجر به توسعه استان خواهد شد.

جهانگیری همچنین با اشاره به عدم تکمیل طرح پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه، بر لزوم بررسی دلایل تأخیر در اجرای این پروژه تأکید کرد و از معاون نظارت و هماهنگی خود خواست این موضوع را با وزارت نفت مورد بررسی قرار دهند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم تکمیل و اجرای راه‌آهن کرمانشاه، گفت: احداث آزادراه همدان ـ سنقر ـ کرمانشاه نیز نیازمند سرمایه‌گذار است که باید هرچه سریعتر بررسی‌های لازم انجام و سرمایه‌گذار مناسب برای اجرای این پروژه مشخص شود.

در این جلسه استاندار کرمانشاه نیز گزارشی از وضعیت استان در بخشهای مختلف ارائه کرد و بیکاری را مهمترین دغدغه مردم استان دانست و خواستار توجه ویژه دولت به وضعیت اقتصادی و اشتغال استان شد.

نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند و ضمن تشریح مشکلات حوزههای انتخابیه خود، خواستار تصمیمات راهبردی و اساسی برای رفع بیکاری در استان کرمانشاه شدند و تنگناها و نیازهای اساسی استان را مطرح کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کرمانشاه     |     اسحاق جهانگیری     |     صادرات     |     عراق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi