کد خبر : ۴۷۰۸۶۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
رئیس دانشگاه یزد: یزد به قطب حسابداری کشور تبدیل شود

مقیم/رئیس دانشگاه یزد با اشاره به اینکه بسیاری از ویژگی‌ها و خصلت‌های مردم یزد با حسابداری مرتبط است، گفت: یزد به قطب حسابداری کشور تبدیل شود.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح اولیا شامگاه دوشنبه در دومین اجلاس روز حسابدار یزد با طرح این سوال که آیا استان یزد می‌تواند قطب حساب‌داری کشور به حساب آید یا خیر، اظهار داشت: با توجه به مجموع ویژگی‌هایی که شاید از جامعه حسابداری انتظار می‌رود، می‌توان به دنبال مزیت این ویژگی‌ها در استان یزد بود.

وی خاطرنشان کرد: این که مردم یزد به تعبیری اهل حساب و کتاب، شم اقتصادی، دقت بالا در مسائل مالی و موارد مختلف دیگر از جمله مباحث و ویژگی‌هایی است که می‌تواند برای این حرفه یک ارزش تلقی شود.

رئیس دانشگاه یزد گفت: از طرف دیگر شاید خوشنامی که در گذشته از این خطه وجود داشته و اعتمادی که مردم دیگر نقاط به مردم یزد داشته‌اند می‌تواند به کمک استان یزد بیاید تا در این زمینه به یک قطب تبدیل شود.

اولیا با تاکید بر اینکه باید تمام فعالان این عرصه نسبت به پیشرفت این رشته تلاش کنند، عنوان کرد: مجموع این ویژگی‌ها می‌تواند استان یزد را به قطب حسابداری کشور تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه به لحاظ دانش نیازمند پیشرفت بیشتری هستیم و نیاز به دانش روز و حرفه‌ای حسابداری هستیم و حتی اگر لازم است نوع آموزش، محتوای دروس و فناوری‌های مورد استفاده تغییر کرده و تقویت شوند.

رئیس دانشگاه یزد بیان کرد: تمام پرسنل دانشگاه یزد این آمادگی را دارند که در حد توان خود در راستای پیشرفت استان یزد در این رشته و تبدیل شدن به قطب حسابداری کشور تلاش کنند.

اولیا ادامه داد: در حوزه حرفه‌ای و عملی این رشته هنوز شاید در حد معمول کشور هم نرسیده ‌ایم و خیلی مواقع در زمینه حسابرسی باید به ظرفیت‌های خارج از استان متکی باشیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حسابداری     |     قطب حسابداری     |     محمدصالح اولیا     |     یزد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi