کد خبر : ۴۷۰۷۳۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: تلاش ایران برای تولید واکسن های نوترکیب

مقیم/کرج/رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و معاون وزیر جهاد کشاورزی ارتقای دانش فنی تولید واکسن و ورود به حوزه واکسن های نو ترکیب را یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی دانست .

به گزارش مقیم به نقل از مهر، اسکندر زند ظهر شنبه در مراسمی با حضور هیئت کره ای که در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار شد، اظهارکرد: دور جدید فعالیت های موسسه رازی را آغاز شده است تا بتوانیم از ظرفیت های این موسسه برای توسعه صنعت واکسن در کشور استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به سه برنامه راهبردی ایران در صنعت واکسن، گفت: اولین برنامه های مهم در این حوزه حفظ هسته اولیه دانش فنی در موسسه رازی و انتقال آن به بخش خصوصی است.

زند اضافه کرد: برنامه دوم که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است ارتقاء سطح پژوهشی این موسسه برای حضور گسترده در بازار جهانی است تا علم و تکنولوژی جدید، صنعت واکسن و سرم سازی کشور را متحول کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی برنامه سوم را استفاده از تجربه شرکت های خارجی در صنعت واکسن و سرم دانست.

زند گفت: در برنامه سوم بنا داریم تجربیات خود را با دنیا به اشتراک بگذاریم و تکنولوژی که در حوزه صنعت واکسن در کشور وجود ندارد را به کمک کشورهای خارجی به کشور وارد کنیم.

وی تاکید کرد: هدف بعدی ارتقاء دانش فنی تولید واکسن و ورود به حوزه واکسن های نوترکیب است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: همه فعالیت هایی که توسط موسسه رازی انجام می شود برای برنامه ریزی ورود بخش خصوصی به حوزه صنعت واکسن و سرم کشور است بنا داریم موسسه رازی به عنوان واسط میان شرکت های بین المللی و بخش خصوصی عمل کند.

زند به تفاهم نامه ای که امروز میان شرکت کره ای و موسسه رازی منعقد می شود اشاره کرد و گفت: در این تفاهمنامه رازی به عنوان واسط میان بخش خصوصی و شرکت کره ای نقش ایفا می کند امیدواریم بخش خصوصی به زودی بتواند زمینه تحول صنعت واکسن را در کشور فراهم کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : واکسن های نوترکیب     |     اسکندر زند     |     سرم سازی رازی     |     تولید     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi