کد خبر : ۴۷۰۷۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
نخست‌وزیر کانادا: به تلاش برای تعامل با تهران ادامه می‌دهیم

مقیم/نخست‌وزیر کانادا درباره برقراری مجدد روابط دیپلماتیک میان اوتاوا و تهران گفت: ما به کار روی این موضوع ادامه می دهیم اما درباره آن محتاط هستیم.

به گزارش ایسنا، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در گفت‌وگو با روزنامه تورنتو استار در پاسخ به سوالی درباره برقراری مجدد روابط این کشور با ایران گفت: ما به تلاش برای تعامل (با تهران) ادامه می‌دهیم و اما نسبت به آن بسیار محتاط و مسئول هستیم.

ترودو در ادامه با طرح ادعاهایی درباره سیاست خارجی ایران در منطقه و سطوح جهانی گفت: من نسبت به چالش هایی که ایران در داخل با آن روبرو است و چالش‌هایی که در منطقه و در حقیقت سطوح جهانی ایجاد می‌کند، واقع‌بین هستم اما همان طور که بارها گفته‌ام، معتقدم که مهم است با افرادی که با آنها مخالف هستیم نیز گفت‌وگو کنیم.

براساس این گزارش دولت پیشین کانادا در سال 2012 به بهانه اینکه دیپلمات‌های این کشور در تهران در خطر قرار دارند، سفارت کانادا در ایران را تعطیل و روابط دیپلماتیک دو کشور را قطع کرد. هر چند این ادعا هیچ گاه ثابت نشد و گزارش‌ها در آن زمان نشان می‌داد که خطری دیپلمات‌های کانادایی در ایران را تهدید نمی‌کرده است.

اما جاستین ترودو نخست وزیر لیبرال کانادا از زمان روی کار آمدن خود رویکردی متفاوت اتخاد کرده و گفته است که قصد دارد روابط اوتاوا با تهران را برقرار کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا دولت کنونی قصد دارد تصمیم نخست وزیر پیشین را حفظ کند یا نه، گفت: این موضوعی است که ما روی آن کار می کنیم اما چیزی نیست که بخواهیم در آینده نزدیک درباره آن اطلاعیه‌ای بدهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نخست‌وزیر کانادا     |     جاستین ترودو     |     تعامل     |     تهران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi