کد خبر : ۴۷۰۶۸۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
با تلاش متخصصان صنعت نفت ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی شد

مقیم/با تلاش متخصصان صنعت نفت ردیف دوم شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی راه‌اندازی و آماده دریافت گاز از سکوی فاز ۲۱ میدان پارس جنوبی شد.

به گزارش مقیم به‌نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پس از پایان عملیات اجرایی ساخت، نصب و تست خطوط لوله و انشعابات ردیف دوم شیرین سازی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، این بخش پالایشی آماده بهره برداری شده و بزودی با دریافت گاز از حوزه مخزنی فاز 21 به بهره برداری می‌رسد.

با آغاز تولید و ارسال تدریجی منابع گازی با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از سکوی فاز 21، ردیف اول و دوم شیرین سازی فازهای 20 و 21 ،هر کدام حدود 14  میلیون متر مکعب گاز را پس از فراوری، شیرین سازی و به شبکه سراسری ارسال می‌کنند.

پیش از این هم نخستین ردیف پالایشگاه این فازها با استفاده از گاز ترش فازهای 6،7و8 پارس جنوبی به بهره برداری رسیده و به طور کامل آماده دریافت گاز از تاسیسات فراساحل سکوی فاز 21 شده بود.

بر پایه برنامه زمانبندی کارفرما و پیمانکاران پروژه درحال توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی، دو سکو هر کدام با ظرفیت یک میلیارد فوت مکعب از حوزه فراساحل و ٤4ردیف شیرین سازی پالایشگاه این فازها امسال به بهره برداری می‌رسد.

تا بهمن ماه امسال ردیف‌های سوم و چهارم شیرین سازی این فاز نیز پس از تکمیل عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی 20 ، آماده تولید گاز می‌شوند.

بهره برداری از طرح توسعه فازهای19،20و21 پارس جنوبی  از برنامه های مهم و اولویت‌دار امسال شرکت نفت و گاز پارس  است که 4 میلیارد فوت مکعب گاز را به  ظرفیت برداشت از میدان مشترک پارس جنوبی می‌افزاید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس‌جنوبی     |     شیرین‌سازی     |     ردیف دوم     |     شرکت نفت و گاز پارس     |     راه‌اندازی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi