کد خبر : ۴۷۰۵۲۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵
با همکاری محققان دانشگاه یزد راه‌اندازی شد؛ اولین ایستگاه آموزشی تحقیقاتی پایش فرسایش بادی در شیراز

مقیم/اولین ایستگاه آموزشی تحقیقاتی اندازه‌گیری و پایش فرسایش بادی با همکاری محققان دانشگاه یزد و دانشگاه شیراز و با حمایت ستاد فناوری آب، خشکسالی‌، فرسایش و محیط زیست ریاست جمهوری در محدوده سایت باجگاه دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا اختصاصی رییس ستاد فناوری آب ، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست ریاست جمهوری با اعلام این خبر گفت: به دنبال درخواست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شیراز،  قرارداد طراحی واحداث ایستگاه  سنجش و پایش فرسایش بادی از اوایل زمستان سال 1394 نهایی شد و طی مدت 9 ماه مراحل اجرایی آن به طول انجامید .

محقق پژوهشکده مناطق خشک و بیابانی افزود: اغلب ادوات و تله‌های رسوب‌گیر مورد استفاده در این ایستگاه، ثبت اختراع  داخل کشور بوده و به تائید علمی و تولید انبوه رسیده است .

اختصاصی اظهار کرد: با توجه به تجارب به دست آمده از طرح ملی احداث شبکه رسوب سنجی فرسایش بادی کشور و همچنین اجرای پایلوت طرح حاضر، دانشگاه یزد آماده هر گونه همکاری با سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و اجرایی کشور در راه اندازی ایستگاه‌های رسوب سنجی فرسایش بادی، گرد و غبار و ریزگردها  است.

به گفته وی، تا بحال بیش از 12 دستگاه سنجش فرسایش بادی(W.E.Meter) یا تونل باد قابل حمل از سوی این فناور و محقق دانشگاه یزد برای سایر دانشگاه‌ها و مراکز  علمی کشور ساخته شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پایش فرسایش بادی     |     ایستگاه     |     دکتر محمدرضا اختصاصی     |     شیراز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi