کد خبر : ۴۷۰۴۹۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵
هفت فیلم کوتاه و یک داور ایرانی در جشنواره «زوبروفکا» لهستان

مقیم/هفت فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره زوبروفکا لهستان به نمایش درمی‌آیند و همچنین علی عسگری فیلمساز ایرانی نیز به عنوان داور در این رویداد حضور دارد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، با همکاری علی عسگری کارگردان ایرانی و وب سایت تخصصی «فیدان» هفت فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره زوبروفکا به نمایش درمی آیند.

علی عسگری که کارگردانی فیلم های کوتاهی چون «بیشتر از دو ساعت»، «بچه» و «سکوت» را در کارنامه خود دارد به عنوان یکی از اعضای هیات داوران یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه زوبروفکای لهستان در کنار داورانی از لهستان، نیوزلند، لتونیا و مجارستان به داوری فیلم‌های این دوره جشنواره خواهد پرداخت.

وی همچنین با همکاری هادی علی پناه سردبیر وب سایت تخصصی فیلم کوتاه «فیدان» هفت فیلم کوتاه ایرانی را در قالب نمایش ویژه ای با عنوان «صدای تازه ایران» و در یادبود عباس کیارستمی فیلمساز فقید ایرانی برنامه ریزی کرده است.

اسامی این فیلم های کوتاه که روز ۸ دسامبر برابر با ۱۸ آذر ماه در قالب نمایش ویژه به نمایش درخواهند آمد عبارتند از: «قمارباز» به کارگردانی کریم لک زاده، «بیماری» به کارگردانی میلاد و سجاد ستوده، «تنازع» به کارگردانی مسعود حاتمی، «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی، «آرام» به کارگردانی فرشته پرنیان، «خانم گل میخکی» به کارگردانی سارا طبیب زاده و «روشویی» به کارگردانی جابر رمضانی.

در متن معرفی این نمایش ویژه آمده است: امسال سینمای جهان سینماگر بزرگی را از دست داد. سینماگری که عمرش را وقف گسترش زبان سینما و آمیختن آن با روح زندگی کرد. سینماگری که تجربه کردن و آموختن آن تجربه ها را بر هر چیز دیگری ترجیح می داد. عباس کیارستمی نمونه ای نادر از هنرمندانی بود که نه تنها خودشان، هنرشان و اطرافیانشان، بلکه تمامی بشریت را به پیش راند و حالا به نظر ما بهترین کار برای پاس داشتن او و میراثش نه مویه کردن و نه حتی محدود ماندن به دیدن چندباره آثارش است! بهترین کار استقبال کردن از میراثی است که برجای گذاشته. فیلم هایی از سینماگرانی جوان که مستقیم و غیرمستقیم از او آموخته اند. صداهایی تازه از سینمای ایران که طنین صدای کیارستمی را در خود آمیخته دارند. او درون همه این فیلم هاست و از دریچه این فیلم‌ها به ما نگاه می کند. شما را دعوت می کنیم به دیدن میراث کیارستمی بزرگ.

یازدهمین دوره این جشنواره ۷ تا ۱۱ دسامبر برابر با ۱۷ تا ۲۱ آذر در لهستان برگزار خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زوبروفکا     |     فیدان     |     علی عسگری     |     داور ایرانی     |     جشنواره     |     فیلم کوتاه     |     لهستان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi