کد خبر : ۴۷۰۴۹۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵
معاون سازمان بسیج مستضعفین در بوشهر: ۶۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی تخصیص یافت

مقیم/معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین گفت: برای جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی،صنایع تبدیلی کشاورزی از سوی بسیج سازندگی توسعه می‌‌یابد که برای تحقق این مهم ۶۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافت.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار عبدالرضا آزادی در هفتیمین مجمع عمومی بسیج استان بوشهر با بیان اینکه راهبرد اندیش و راهبردنگر از اولویت‌های بسیج  است اظهار داشت: مجمع عمومی سازمان بسیج با توجه به ظرفیت‌ها  و قابلیت‌ها برنامه‌های گوناگون بررسی و اولویت‌ها بندی می‌کند.

وی با تاکید بر تمرکز همه ظرفیت‌ها بر اساس ظرفیت‌ها تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راهبردی‌هایی که در سال‌های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان گفتمان بر روی آن پافشاری می‌کنند انقلاب‌گری است که این مهم در همه عرصه‌ جامعه و نظام کاربرد دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انقلابی‌گری رمز حل مشکلات و پیشرفت است افزود:  مشکلات همه عرصه‌ها در یک  بستر گفتمانی و آرمانی با روحیه انقلابی‌گری می‌توان حل کرد.

آزادی با بیان اینکه انقلابی یک منظومه فکری است افزود: این مهم و روحیه نوع نگاه برای اداره کشور، حل مشکلات و پیشرفت نظام نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بد عهدی دشمنان و کشورهای مستکبر اجازه پیوند زدن حل مشکلات با جامعه جهانی نمی‌دهد گفت: از دی ماه تاکنون  70 مورد نقض برجام  از سوی آمریکایی‌ها داشته‌ایم که این مهم نشان داد که با این کشور نمی‌توان اعتماد کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تحریم‌ها و مشکلات جامعه با اقتصاد مقاومتی خنثی می‌شود افزود: بسیاری از مشکلات جامعه در قالب اقتصادی مقاومتی با ایستادگی بر مبنای امور عقلانی و منطقی برطرف می‌شود و در این عرصه از فرصت‌ها و توانمندی‌ها بیشتر و بهتر استفاده می‌شود.

آزادی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای مقاوم سازی اقتصاد و حرکت انقلابی برای حل مشکلات جامعه است خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی بر اساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کشاورزی برای جلوگیری از هدر رفت محصولات طرح صنایع تبدیلی کشاورزی در همه نقاط طراحی و اجرایی کرده است.

وی افزود: بر این اساس 600 میلیارد تومان تسهیلات برای راه‌اندازی صنایع تبدیلی کشاورزی برای استفاده بهینه از محصولات کشاورزی تخصیص یافته است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به رکود اقتصادی و تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی افزود: از 81 هزار واحد صنعتی در کشور 14 هزار واحد آن تعطیل است که برای رفع مشکلات این واحدها طرح‌های مهمی در دست بررسی است.

آزادی با تاکید بر جلوگیری از مصرف کالای خارجی و کاهش واردات کالا  گفت: 75 میلیارد دلار کالای خارجی وارد کشور می‌شود که 25 میلیارد دلار آن قاچاق است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای توانمند جوان ایرانی نقش مهمی در همه عرصه‌ها و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد بیان کرد: فاز 12 پارس جنوبی با روحیه انقلابی‌گری با توانمندی جوانان از صفر تا 100 آن ساخته و راه‌اندازی شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر تقویت تولیدات داخلی افزود: در پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی 4.6 میلیارد دلار  معادل بین 10 هزار تا 12 هزار میلیارد تومان است که در دولت دهم محقق شد و در دولت یازدهم این میزان نصف شده است.

آزادی با بیان اینکه برنامه فرهنگی بسیج بر عهده استان‌ها و شهرستان‌ها واگذار شده افزود: برر اساس بررسی آسیب‌ها و ارائه راهکارهای راهبردی اجرای طرح‌های فرهنگی سازمان بسیج به عهده استان‌ها و شهرستان‌ها گذاشته شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سردار عبدالرضا آزادی     |     صنایع تبدیلی     |     بوشهر     |     کشاورزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi