کد خبر : ۴۷۰۴۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
سفیر سابق ایران در لیبی: فرهنگ عاشورایی و کربلایی تفکر اصلی بسیج است

مقیم/اراک/ سفیر سابق ایران در لیبی گفت: فرهنگ عاشورایی و کربلایی تفکر اصلی بسیج محسوب می شود و دنیا در مقابل این تفکر عاجز است.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، حسین اکبری شامگاه جمعه به مناسبت روز بسیج مستضعفین در مسجد الغدیر کوی علی بن ابیطالب (ع) شهرستان اراک افزود: بسیج تنها یک سازمان و نهاد نیست بلکه یک اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی و اعتقادی است.
وی بیان کرد: بسیاری از کشورهای دنیا ساختار نظامی مردمی دارند که شاید پیچیده و کلاسیک باشد اما با بسیج بسیار متفاوت است.
به این گزارش، وی ادامه داد: بسیج جمهوری اسلامی نظامی نیست اما در شرایط جنگی این نیرو اوج اقتدار خود را نشان داد و در تمام عرصه ها و حوزه های مختلف خدمات فراوانی را ارایه کرده است.
اکبری اظهار کرد: همه انسان های جهان به دنبال کسب منافع مالی و تامین نیازهای خود هستند اما بسیجی پیرو امام حسین (ع) است و اندیشه امام حسین (ع) بحران ها را به فرصت تبدیل می کند.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام تهدیدات مختلف دشمنان امروز، با درس گرفتن از عاشورا به جایی رسیده است که امروز کشورهای مختلف در مقابل قدرت ایران اسلامی در بهت و حیرت اند.
به گزارش ایرنا، سفیر سابق ایران در لیبی اضافه کرد: دشمنان اسلام در عصر حاضر مشاهده کردند که سپاه امام حسین (ع) مجدد تشکیل شده و آنها به فکر تشکیل سپاه یزد افتادند و داعش و القاعده و گروه های دیگر را ایجاد کردند.
اکبری گفت: کربلا در زمان حاضر ترجمه شده و به طور یقین نیروهای یزدی مقابل سپاه حسینی شکست می خورند.
به این گزارش، وی افزود: ارادتمندان به اهل بیت در برپایی آیین های عزاداری امام حسین (ع) با جان و دل هر چه دارند تقدیم می کنند و این نشان از دلدادگی به آرمان های اسلامی و اعتقادی است.
اکبری تصریح کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی زبانزد جهانیان شده و این راهپیمایی عملیات تمرینی برای ظهور امام زمان (عج) است.
پنجم آذرماه به عنوان روز بسیج مستضعفان نامگذاری شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کربلایی     |     عاشورایی     |     سفیر سابق ایران در لیبی     |     حسین اکبری     |     لیبی     |     اراک     |     بسیج     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi