کد خبر : ۴۷۰۴۶۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل راه آهن: علت حادثه برخورد ۲قطار در سمنان مشخص شد/ خطای انسانی عامل اصلی

مقیم/سمنان/ مدیرعامل راه آهن با بیان اینکه علت حادثه برخورد دو قطار در سمنان مشخص شده است، گفت: خطای انسانی باعث برخورد قطار سمنان-مشهد به قطار تبریز-مشهد در ایستگاه هفت خوان است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محسن پورسید آقایی غروب آدینه، درباره علت این حادثه بیان داشت: قطار مشهد تبریز به دلیل سرمای هوا و یخ زدگی سیستم ترمز در فاصله پنج کیلومتری سمنان متوقف می شود و مورد را به سیستم سی تی سی شاهرود به عنوان مرکز کنترل اطلاع می دهد و به کل سیستم توقف قطار اطلاع داده و چراغ برای تردد قطارها در مسیر قرمز شده و در همین زمان قطار مشهد سمنان نیز در مسیر متوقف می شود.

وی افزود: متاسفانه در این زمان به دلیل تغییر شیفت مسئول کنترل فرد جایگزین از سابقه قرمز شدن چراغ بی اطلاع بوده و وقتی رئیس قطار مشهد سمنان مجددا کسب تکلیف می کند به وی گفته می شود که مسیر باز است و مشکلی نیست شاید چراغ به دلیل برودت هوا قرمز مانده است لذا به وی تلگراف می شود که حرکت کند.

مدیرعامل راه آهن همچنین گفت: قطار مشهد تبریز در پشت یک پیچ متوقف شده بوده است لذا قطار مشهد سمنان وقتی با قطار پیش رو مواجه می شود به شدت با کوپه های انتهایی قطار مشهد تبریز برخورد می کند

گفتنی است در این حادثه ۴۰ نفر کشته و ۱۰۳ نفر زخمی شدند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محسن پورسید آقایی     |     حادثه     |     سمنان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi