کد خبر : ۴۷۰۳۹۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب : تونل‌های محور شمال‌غرب برای سیر قطارهای روسی اصلاح شد

مقیم/مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب از اصلاح خروج از محور خط تونل‌های اداره کل راه‌آهن شمال‌غرب خبر داد و گفت: این اقدام برای سیر سالن‌های مسافری روسی انجام شده است.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، علی خدایی اظهار داشت: تعدادی از تونل‌های محور شمال‌غرب برای تردد قطارهای روسی که از ارتفاع بلندی برخوردار هستند نامناسب بوده و حرکت آنها را با مشکل مواجه می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه تونل‌های محور پلدختر- مراغه که دارای قوس بودند با محدودیت‌های خاصی  همراه بود، ابراز کرد: کارشناسان مربوطه این تونل‌ها را قابل اصلاح شناسایی کردند.

مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب با اشاره به اصلاح خروج از محور خط تونل‌های اداره‌کل راه‌آهن شمال‌غرب در مدت یک ماه گذشته بیان کرد: این کار برای سهولت تردد واگن‌های مسافری روسی انجام شده است. 

وی به دو خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین اشاره کرد و گفت: با این اقدام حمل و نقل ریلی در بخش بار و مسافر در محور شمال‌غرب بهبود و توسعه می‌یابد.

خدایی خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل ریلی از سیاست‌ها و اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است و با برگزاری همایش شهرسازی ریل‌پایه توجه به حمل و نقل عمومی به ویژه در بخش ریلی ترویج شد.

وی با اشاره به لزوم توجه به حمل و نقل ریلی در شهرسازی امروز عنوان کرد: مطالعات برای اتصال دانشگاه زنجان به خطوط ریلی و جابه‌جایی دانشجویان از این طریق انجام می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : قطارهای روسی     |     زنجان     |     علی خدایی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi