کد خبر : ۴۷۰۳۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
استاندار فارس اعلام کرد: فارس رتبه برتر اقتصاد مقاومتی کشور را کسب کرد

مقیم/شیراز/استاندار فارس گفت: فارس در میان ۵ استان برتر کشور در اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محمد علی افشانی عصر سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی فارس افزود: امروز طبق اعلام رسمی کشور، فارس در میان ۵ استان برتر کشور در موضوع اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی قرار دارد که این نشان از توانایی و تلاش همگی مسئولین است.

وی تاکید کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که هیچکدام از استان های هم سطح فارس نتوانستند در میان ۵ استان برتر کشور باشد که این برای فارس قابل اهمیت است اما در عین حال از این به بعد باید تلاش را بیشتر کرد.

استاندار فارس یادآور شد: فارس باید در میان این ۵ استان اول نیز رتبه اول را کسب کند که برای رسیدن به این مهم احتیاج به یک حرکت منسجم تر داریم زیرا اختلاف امتیازات بسیار اندک است.

افشانی با اشاره به اینکه نتیجه این گزارشات باید در جامعه برای مردم قابل رویت باشد، گفت: مردم باید تمامی این موفقیت ها و رتبه بندی ها را در جامعه مشاهده کنند بنابر این باید نگاه ها به سطح جامعه باشد.

وی افزود: تمامی دستگاه ها باید در زمان مناسب گزارشات عملکرد خود در خصوص اقتصاد مقاومتی را باید ارائه کنند و در غیر این توبیخ خواهند شد زیرا اقتصاد مقاومتی به طور مستقیم با بهبود شرایط زندگی مردم و جامعه در ارتباط است.

استاندار فارس در خصوص وضعیت واگذاری پروژه های نیمه کاره به بخش خصوصی نیز گفت: هدف از واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی کسب سود برای دولت نیست زیرا باید این پروژه ها که نیمه کاره رها شده هرچه سریعتر اجرایی شود.

افشانی یادآور شد: زمانیکه این پروژه ها راه اندازی شود به عنوان یک سرمایه کشور به حساب خواهد آمد که این به معنی سود برای دولت و کشور است.

وی در خصوص افزایش توان صادراتی استان فارس نیز گفت: یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات است که در این بخش نیز باید استان رتبه های برتر را کسب کند هرچند که این مهم در کوتاه مدت ممکن نیست و نیازمند برنامه بلند مدت است.

استاندار فارس تاکید کرد: داشتن جایگاه های صادراتی در جهان بسیار مهم است زیرا هیچ کشوری حاضر نخواهد شد سهم بازارهای جهانی خود را از دست بدهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید محمد علی افشانی     |     رتبه برتر     |     فارس     |     اقتصاد مقاومتی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi