کد خبر : ۴۷۰۳۸۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵
سرکنسول آذربایجان در تبریز؛ روابط ایران و جمهوری آذربایجان مستحکم تر می شود

مقیم/ارومیه/ سرکنسول آذربایجان در تبریز گفت: روابط و دوستی بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان هر روز مستحکم تر می شود.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، علی نقی حسین اف عصر سه شنبه در جریان دیدار با رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه با ابراز خرسندی از توسعه سطح روابط همه جانبه اظهارداشت: دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان از روابط دوستی دیرین برخوردار هستند.

وی با تقدیر از میزبانی خوب ارومیه عنوان کرد: با توجه به اشتراکات فرهنگی، اجتماعی زیاد بین دو کشور و نیز سطح روابط خوب دو کشور از گذشته امیدواریم شاهد ارتقای سطح روابط باشیم.

حسین اف ادامه داد:با توجه به این که در حال حاضر روابط اقتصادی بین دو کشور در حد بالایی هست با این حال باز هم تلاش می‌کنیم که در زمینه‌های علمی، تکنولوژی، ورزشی و فرهنگی سطح روابط بین دو کشور افزایش یابد.

سرکنسول آذربایجان در تبریز در خصوص روند آزاد سازی ۱۲ زندانی ایرانی در این کشور نیز عنوان کرد: سیستم نظارت بر روابط خارجی جمهوری آذربایجان مجزا از سیستم قضایی است.

وی اظهارداشت: در این راستا تلاش می شود با توجه به این که شخصیت رئیس جمهور آذربایجان که فردی رئوف و بخشنده است بستر لازم برای بهبود وضعیت آنان را فراهم کنیم.

حسین اف ا دعوت از استاندار آذربایجان غربی و اعلام آمادگی این کشور برای میزبانی نیز افزود: هر زمانی که استاندار آذربایجان غربی به جمهوری آذربایجان سفر کند به نحو احسن از وی میزبانی می‌کنیم و تاریخ دو هفته‌ای که ایران تعیین کرده است را به مسئولان جمهوری آذربایجان اعلام کرده و آماده میزبانی می‌شویم.

در این دیدار ضمن مرور ظرفیتهای دیپلماتیک دو کشور برای افزایش مناسبات مختلف، درباره لغو ویزا بین دو کشور یا آسان کردن شرایط سفر شهروندان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi