کد خبر : ۴۷۰۳۵۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
پس از اروپایی‌ها، نوبت به نمایندگان آفریقا رسید؛ رونق ۲۷ درصدی بندر شهید رجایی پس از برجام

مقیم/بندر شهید رجایی که پس از برجام و بازگشت خطوط کشتیرانی بین‌المللی به ایران، هم‌اکنون رونق ۲۷ درصدی در عملیات کانتینری را تجربه می‌کند، طی روزهای اخیر میزبان دو هیئت بلندپایه تجاری و حمل‌ونقلی اعزامی از مهم‌ترین کشورهای اقتصادی قاره‌های اروپا و آفریقا بود.

‌به گزارش مقیم به نقل از ایسنا،‌ در نخستین روز آذرماه، یک هیئت اقتصادی و تجاری از آفریقای جنوبی که در رأس آن‌ها دو تن از معاونین وزارتخانه‌های حمل‌ونقل این کشور نیز حضور داشتند، از بخش‌های مختلف دروازه طلایی اقتصاد ایران دیدن کرده و به‌منظور یافتن نقاط مشترک همکاری و سرمایه‌گذاری با مدیران بندر شهید رجایی به مذاکره و گفت‌وگو نشستند.

اعضای این هیئت 13 نفرِ با شرکت در نشستی مشترک با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، در جریان فعالیت‌ها، توسعه امکانات و تجهیزات و همچنین شرایط سرمایه‌گذاری در این بندر، قوانین ثبت شرکت‌ها و نحوه مشارکت با شرکت‌های تجاری ایرانی قرار گرفتند.

"محمدعلی اصل سعیدی پور" معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست گزارشی مفصل از بندر شهید رجایی و امکانات آن، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، اهداف کلان و پروژهای آتی توسعه این بندر را ارائه کرد.

وی همچنین وضعیت بندرها کل کشور، عملکرد بندر شهید رجایی در چندساله اخیر و پیش‌بینی توسعه عملیات آن در سال‌های آینده را نیز برای اعضای این هیئت خارجی تشریح کرد.

در بخش پایانی این برنامه، پایانه‌های شماره یک و دو کانتینری، پایانه‌های کالای عمومی و متفرقه، اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی و همچنین پایانه نفتی بندر خلیج‌فارس ازجمله بخش‌های پیشرفته‌ترین بندر تجاری ایران بود که مورد بازدید معاونین وزیر حمل‌ونقل آفریقای جنوبی و هیئت همراه قرار گرفت.    

باید یادآوری کرد، اواخر آبان ماه نیز یک هیئت 13 نفرِ اعزامی از کشور آلمان که نمایندگان بندر هامبورگ و سفارت این کشور در تهران نیز در جمع آن‌ها حضور داشتند، به‌منظور بررسی توانمندی‌های بندرها استان هرمزگان و همچنین یافتن نقاط مشترک همکاری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به بندر شهید رجایی سفرکرده و با مدیران ارشد این بندر به مذاکره و گفتگو پرداختند.

‌بندر شهید رجایی طی دو سال اخیر همواره شاهد حضور ده‌ها گروه‌های تجاری و سرمایه‌گذاران بسیاری از کشورهای صاحب‌نام اقتصادی اروپا و آسیا بوده تا شرایط سرمایه‌گذاری در این بندر را به‌صورت میدانی بررسی کنند.

سفر این گروه‌های تجاری و سرمایه‌گذاری خارجی  به دروازه طلایی اقتصاد ایران در شرایطی صورت می‌گیرد که با تلاش‌های دولت تدبیر و امید و به دنبال توافق برجام و استقبال خطوط کشتیرانی برتر دنیا برای حضور در بندر شهید رجایی و افزایش تردد خطوط کشتیرانی لاینر به این بندر، عملیات بندری رشد قابل‌ملاحظه‌ای یافته است، به‌گونه‌ای که طی سال جاری رشد 27 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در این بندر به ثبت رسیده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دروازه طلایی اقتصاد ایران     |     حمل‌ونقل     |     بندر شهید رجایی     |     آفریقای جنوبی     |     رونق     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi