کد خبر : ۴۷۰۲۵۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد: توقیف شناور خارجی به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی

مقیم/زاهدان/معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: لنج تجاری چوبی با نام آل‌عمران (AL-Imran) ثبت کشور کوموروس به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی در چابهار توقیف شد.

به گزارش مقیم و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی چابهار، سید حسن ابراهیمی گفت: طی بازرسی که از لنج تجاری « عمران» ثبت کشور کوموروس به عمل آمد مشخص شد که در گواهینامه آن منطقه تردد به نام جعلی خلیج عربی درج شده است بر همین اساس شناور مذکور توقیف و طی هماهنگی های به عمل آمده با نماینده مرجع دریایی کوموروس در امارات متحده عربی، منطقه تردد شناور در گواهینامه از نام جعلی خلیج عربی به نام خلیج فارس تغییر کرد و مالک شناور نیز عذرخواهی کرد.

ابراهیمی افزود: وظایف حاکمیتی مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌ها بررسی وضعیت فنی و ایمنی کشتی‌ها و اطمینان از استاندارد و ایمن بودن آنها است.

معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس این فرآیند یک کشور می‌تواند نسبت به چگونگی اجرا و پیاده‌ کردن کنوانسیون‌ها، قوانین و دستورالعمل‌های بین‌المللی و ملی مرتبط با ایمنی دریانوردی کشتی‌های تحت پرچم و خارجی در آب های حاکمیتی نظارت داشته باشد و در صورت عدم رعایت قوانین اقدامات بازدارنده را به اجرا درآورند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خلیج عربی     |     نام جعلی     |     شناور خارجی     |     سید حسن ابراهیمی     |     توقیف     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi