کد خبر : ۴۶۹۹۹۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت راه آهن: قطارهای مسیر راه تهران - اهواز به صورت متمرکز پایش می شوند

مقیم/اهواز/ مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: کل قطارهای مسیر ریلی راه آهن جنوب (اهواز تا تهران) به صورت متمرکز در اهواز پایش می شوند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، محسن پور سید آقایی پیش از ظهر امروز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب (CTC) در اهواز با حضور رئیس جمهور اظهار کرد: این مرکز مسیر راه آهن تهران تا اهواز را به صورت متمرکز کنترل و پایش کرده و ایمنی و سلامت قطارها را به خوبی تضمین می کند.

وی افزود: در کل مسیر راه آهن جنوب، علائم الکترونیکی نصب شده است به گونه ای که وقتی قطار از تهران حرکت می کند تا رسیدن به اهواز مورد پایش مرکز کنترل ترافیک قرار می گیرد. این مرکز به قطارها اعلام می کند که از کدام خط و کدام سوزن حرکت کنند.

پور سید آقایی بیان کرد: کل ۶۷ ایستگاه مسیر راه آهن جنوب به صورت فیبر نوری توسط این مرکز کنترل می شود و این امر می توان سلامت و ایمنی خطوط راه آهن جنوب را به خوبی بالا ببرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: با راه اندازی مرکز کنترل ترافیک راه آهن جنوب به لحاظ نیروی انسانی ۶۰۰ نفر صرفه جویی به عمل آمده است و نیروی های ما در جاهای دیگر مشغول به کار شده اند.

پور سید آقایی بیان کرد: همچنین در همین دولت بازسازی مسیر ریلی اهواز - اراک که حدود ۵۰ سال از عمر آن می گذرد را در دستور کار قرار دادیم که در همین دولت به بهره برداری می رسد و می تواند سوانح ریلی را به شدت کاهش دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : متمرکز     |     تهران - اهواز     |     محسن پور سید آقایی     |     قطار     |     دکتر حسن روحانی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi