کد خبر : ۴۶۹۷۵۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵
وزیر بهداشت در فسا با اجرای طرح تحول سلامت ۱۱ میلیون ایرانی بیمه شدند

مقیم/وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمه شدن ۱۱ میلیون ایرانی بدون دفترچه در طرح نظام تحول سلامت خبرداد.

 به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از فسا، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم افتتاح همزمان 714 بلوک زایمان طبیعی تک نفره که به صورت ویدئو کنفراس از شهر فسا صورت گرفت اظهار داشت: امروزه در راستای طرح تحول نظام سلامت تمام بیمه‌شدگان از خدمات نیمه رایگان درمانی برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اجرای سیاست مقام معظم رهبری در مورد رشد موالید گفت: تمام دستگاه‌ها باید دانشگاه و وزارتخانه را حمایت کرده و با تخصیص اعتبار برای دست یابی این مهم تلاش ویژه‌ای داشته باشند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران در چند سال گذشته در زمینه رشد موالید در مقایسه با سایر کشورها عقب مانده است گفت: این عقب ماندگی باید با حمایت مسئولان نظام جمهوری اسلامی و صندوق‌های بیمه‌گر جبران شود.

وزیربهداشت تصریح کرد: امروز باید بحث بیمه‌ها در کشور با روش علمی‌تر ساماندهی شود، زیرا  بیمه‌ها نه تنها قدرت ریسک‌پذیری را ندارند بلکه تنها در غالب یک صندوق ارائه خدمات می‌کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر  تلاش داریم در راستای نظام کلی سلامت در قالب حمایت از اقشار کم درآمد خدمات ارائه کنیم باید علاوه بر اینکه بیمه‌ها ساماندهی شوند، اعتبارات درمانی برای بیمه شدگان افزایش یابد، در غیر این صورت به مردم ظلم بزرگی می‌شود و این حق موضوع حق مردم ایران نیست.

وزیربهداشت همچنین با اشاره به افتتاح همزمان 714 واحد تک نفره زایمان طبیعی که صبح امروز در شهرستان فارس انجام شدگفت: از آنجایی که در راستای این طرح تلاش داریم تمام مراکز درمانی دولتی را بهسازی کنیم با همکاری روسای دانشگاه‌ها تلاش می‌کنیم فضای امن و آرامش بخشی را برای مادران باردار فراهم سازیم.

وی افزود: امروز مردم ایران شهد خدمت طرح تحول سلامت را چشیده‌اند و در ادامه این طرح نمایندگان مجلس باید با نیک اندیشی خود بتوانند مسئولان دانشگاه‌ها را حمایت کنند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: بار خدمت برای نمایندگان در ادامه اجرای طرح تحول سلامت سنگین‌تر می‌شود و نباید نمایندگان باید برای این مهم شانه خالی نکنند.

وزیربهداشت خاطرنشان کرد: در گذشته عدالت درمانی کمتر توجه می‌شد ولی امروز شاهد آن هستیم با تدبیر نمایندگان مجلس و مسئولان نظام جمهوری اسلامی محروم‌ترین نقطه ایران از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : طرح تحول سلامت     |     دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی     |     فسا     |     بیمه     |     فارس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi