کد خبر : ۴۶۹۶۹۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
بزرگترین فرش سرگل خاورمیانه در پایتخت گل کشور رونمایی شد

مقیم/محلات/بزرگترین فرش سرگل خاورمیانه در ابعاد ۲۰ در ۴۰ متر و با به کارگیری ۲۰۰هزار سر گل، در پایتخت گل ایران، شهر محلات رونمایی شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، برای ساخت و تزئین این فرش گل که روز یکشنبه تکمیل و رونمایی شد، ۲۰۰هزار شاخه گل از انواع گل های رز، کوکب و داودی تولید شده در شهر محلات، استفاده شده و بزرگترین فرش ساخته شده از سر گل است که تاکنون در خاورمیانه رونمایی شده است.

وجه تمایز این فرش گل با دیگر فرش های گل کشور این است که در ساخت آن از گلدان یا شاخه های گل استفاده نشده و فقط قسمت سرگل ها برای تزیین و ساخت فرش با دقت و ظرافت بسیار، مورد استفاده قرار گرفته که زیبایی و وجهه طبیعی خاصی به این فرش گل بخشیده است.

این فرش گل در زمین چمن مصنوعی بوستان سلامت شهر محلات، با تلاش و مشارکت سه روزه شهرداری محلات و جمعی شهروندان خوش ذوق و دوستدار طبیعت محلات، پایتخت گل کشور اجرا شد.

این فرش گل به مدت سه روز در معرض دید علاقه مندان و دوستداران گل و گیاهان زینتی قرار خواهد داشت.

گفتنی است شهر محلات به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل و نبود آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران و شهر گل ها شهرت یافته‌است.

شهرستان محلات به عنوان دارنده نخستین رتبه در شهرستان های کشور از لحاظ سطح زیر کشت گل و گیاهان زینتی، رتبه اول را از لحاظ تنوع تولید گل در کشور دارا است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پایتخت گل کشور     |     سرگل     |     بزرگترین     |     فرش     |     خاورمیانه     |     رونمایی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi