کد خبر : ۴۶۹۶۵۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
توسط دهيار روستاي هجيج: خبر ايسنا: در خصوص تخريب هاي سد داريان تكذيب شد سد داریان روستای هجیج را به قطب گردشگری منطقه تبدیل می کند.

مقیم/ دهیار روستای هجیج گفت: سد داریان تاثیرات مثبتی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و گردشگری در روستای هجیج ایجاد کرده که این امر می تواند هجیج را به یکی از قطب های گردشگری و جذب توریست در منطقه تبدیل کند.

به گزارش مقیم، محرم شبرنگ دهیار روستای هجیج در گفت‌: با انتقاد از برخی چهره ها و رسانه ها که درصدد تخریب وجه ملی سد داریان هستند، اظهار کرد: در مصاحبه ای که توسط خبرنگار یکی از خبرگزاری های مطرح کشور (ایسنا) در خصوص تاثیرات سد داریان بر منطقه و بخصوص روستای هجیج با بنده صورت گرفت، متاسفانه صحبت هایم (عمداً یا سهواً) به صورت وارونه منتشر شد.
وی در خصوص عملکردهای مثبت صورت گرفته توسط شرکت کارفرمای سد داریان در روستای هجیج گفت: از اقدامات مثبتی که توسط این شرکت در روستای هجیج انجام شده؛ می توان به ساخت (مسجد، جاده دسترسی جدید، مهمانسرای 15 واحده، مدرسه جایگزین، خانه بهداشت، خانه دهداری، خانه عالم روستا و توسعه محوطه امامزاده سید عبیدالله) اشاره کرد.
دهیار روستای هجیج در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل کوهستانی بودن محل روستای هجیج امکان کشاورزی در آنجا وجود ندارد که این امر باعث کوچ مردم می شد، اما با احداث سد داریان این قابلیت به وجود آمده که مردم با راه اندازی پروژه های متنوع پرورش آبزیان علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی، در حوزه گردشگری و قایقرانی نیز فعالیت های چشمگیری داشته باشند. امیدوارم تاثیرات مثبت سد داریان بیش از پیش بینی های ما باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محرم شبرنگ     |     روستای هجیج     |     سد داریان     |     قطب گردشگری     |     کرمانشاه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi