کد خبر : ۴۶۹۵۲۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
استاندار زنجان: شهرک‌ چینی‌ها در زنجان راه‌اندازی می‌شود

مقیم/استاندار زنجان با اشاره به صادرات کالاها از استان زنجان به ۴۷ کشور گفت: شهرک‌ چینی‌ها در زنجان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از زنجان، اسدالله درویش‌امیری امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر اظهار داشت: ایرانیان می‌توانند در حوزه اقتصادی نیز همانند سایر بخش‌ها قله‌های اقتصادی را فتح کنند و باید همه مسئولان و دستگاهها برای برطرف کردن موانع صادراتی تلاش کنند.

وی با تأکید بر شناسایی و ورود به بازارهای پرجمعیت نقاط مختلف دنیا ابراز کرد: فرمول اصلی اقتصادی در دست صادرکنندگان است و تولیدکنندگان و تجار نباید از بازار مصرف 80 میلیونی در داخل کشور غافل شوند.

استاندار زنجان به راه‌اندازی شهرک چینی‌ها در زنجان اشاره کرد و گفت: بخشی از برنامه‌ها ایحاد اشتغال از طریق سرمایه‌گذاری خارجی محقق می‌شود که چینی‌ها به دلیل موقعیت زنجان برای دسترسی بازارهای شرق و غرب و نیز برخورداری از صنعت حمل و نقل ریلی، زمینی و هوایی این استان را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کردند و باید از نیروی کار داخلی در پروژه‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به مشکلات بین روسیه و ترکیه و تبادلات تجاری این دو کشور ابراز کرد: پس از درگیری بین این دو کشور فرصت صادرات و ورود به بازارهای روسیه برای ایران فراهم شد اما این فرصت به درستی مورد استفاده قرار نگرفت.

درویش‌امیری با اشاره به اینکه با توجه به تحولات تولید و تکنولوژی به طور حتم روزی اقتصاد نفتی در سطح جهان از بین خواهد رفت، بیان کرد: اقتصاد تک محصولی نفت هنوز در کشور ما پابرجاست.

وی به تمدن 10 هزار ساله و پیشنیه ایرانیان در تجارت و صادرات اشاره کرد و افزود: کشور ما گرفتار تکیه بر سرمایه نفت شده و فرهنگ تجارت تغییر پیدا کرده است.

استاندار زنجان تأکید کرد: صادرکنندگان باید با ارائه کالای بهتر به بازارهای مصرف با همه صادرکنندگان به رقابت بپردازند و با توجه به اینکه ما هنوز در صادرات موفق نیستیم باید کارهای پژوهشی در این بخش انجام شود.

وی برخی از موانع صادراتی را مربوط به دولت و تصمیم‌گیری‌های نظام اداری کشور عنوان کرد و افزود: بعضی از مشکلات نیز به تولیدکنندگان و صادرکنندگان ارتباط دارد و بسته‌بندی و حمل و نقل محصولات با چالش اساسی مواجه است.

درویش‌امیری بیان کرد: امروز بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه تمام شده نقش موثری برای رقابت در بازارهای صادراتی ایفا می‌کند و باید نگهداری و حمل صحیح کالاها تا مقصد مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر ایجاد تنوع در تولید کالا و افزایش کیفیت آنها گفت: باید در حوزه صادرات کالا نیز معرف شخصیت ایرانی، اماکن فاخر و تاریخ چندهزار ساله کشور باشیم.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و اولویت ایجاد اشتغال، مقام معظم رهبری با تیزهوشی دستور تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را صادر کردند و در این راستا وظایفی بر دوش دولت قرار گرفته است.

وی حمایت از تولید داخلی و نه گفتن به محصولات خارجی را مهمترین موضوع بخش صادرات، سند چشم‌انداز و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: فعال کردن و رفع موانع صادارتی از دیگر موضوعات مورد تأکید است.

درویش‌امیری با اشاره به مد نظر قرار دادن دانش‌محوری در برنامه‌های دولت بیان کرد: چرخه تجارت و اقتصاد پیچیده است و باید دانش فنی مهندسان، پزشکان و سایر نیروهای تربیت شده در ایران به سایر کشورهای دنیا صادر شود.

وی با اشاره به اینکه برخی از تولیدات مازاد کارخانجات در انبارها انباشته شده و این موضوع سبب از کار افتادن چرخه تولید می‌شود، ابراز کرد: باید چرخه اشتغال و اقتصاد با همکاری ارگانهایی مانند اتاق بازرگانی فعال شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در این استان تنها مواد اولیه کارخانجات وارد می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر اجناس تولیدی استان زنجان به 47 کشور صادر می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شهرک‌ چینی‌ها     |     اسدالله درویش‌امیری     |     راه اندازی     |     زنجان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi