کد خبر : ۴۶۹۴۹۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
به میزبانی اتاق بازرگانی مازندران همایش مشترک فعالان اقتصادی مازندران و روسیه برگزار شد

مقیم/همایش مشترک فعالان اقتصادی مازندران و کشور روسیه از دقایقی پیش در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران آغاز شد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران صبح امروز در این همایش با خیر مقدم به سرمایه‌گذاران استان ولگاگراد فدراسیون روسیه اظهار داشت: ایران و روسیه دارای مشترکات فرهنگی و اقتصادی متعددی هستند.

عبدالله مهاجر دارابی با بیان اینکه مازندران دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در تولید مرکبات و محصولات زراعی است، افزود: هم اکنون کیوی و مرکبات این استان به خارج کشور صادر می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به اینکه نشست تجار استان ولگاگراد فدراسیون روسیه فتح بابی برای توسعه روابط دو استان ساحلی دریای خزر است، تصریح کرد: امیدواریم این هیئت سرمایه‌گذاری در مدت دو روز سفر خود به مازندران بتوانند به نتایج و مراودات اقتصادی مطلوبی برسند.

به این گزارش، همایش مشترک فعالان اقتصادی مازندران با هیئت و جلسات بی تو بی در حوزه گروه‌های کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی و دانشگاهی بین طرف‌های مازنی و ولگاگراد در اتاق بازرگانی مازندران برگزار می‌شود.

هیئت اقتصادی تجاری استان ولگاگراد فدراسیون روسیه پس از این نشست قرار است در نخستین روز سفر به استان از دانشگاه‌های نوشیروانی بابل و علوم کشاورزی ساری دیدن و با اساتید و دانشگاهیان این دو قطب دانشگاهی صنعتی کشاورزی گفت‌وگو کنند.

بازدید از شرکت خوراک دام و آبزیان استان، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، شرکت پرتودانه خزر، مجتمع زراعی دشت ناز و مرکز پرورش ماهیان خاویاری قره برون جویبار از دیگر برنامه‌های سفر دو روزه این هیئت روسیه در مازندران است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مازندران و روسیه     |     همایش مشترک     |     عبدالله مهاجر دارابی     |     فعالان اقتصادی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi