کد خبر : ۴۶۹۴۹۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
معاون استاندار مازندران: ژاپنی‌ها در آمل کارخانه زباله‌سوز می‌سازند

مقیم/معاون امورعمرانی استانداری مازندران با تاکید بر توجه ویژه دولت به پروژه‌های ملی در استان گفت: ژاپنی‌ها در آمل کارخانه زباله‌سوز می‌سازند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از آمل، علی نبیان شامگاه سه‌شنبه در بازدید و نشست بررسی اجرای پروژه ملی سد هراز این شهرستان با بیان اینکه سد هراز برای تامین آب شرب مازندران مهم است و در این زمینه پیگیری‌های بسیار مهم در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: طرح فاینانس نیز اجرایی می‌شود تا سبب تسریع کار این سد شود.

وی با تاکید براینکه مهمترین هدف احداث سد هراز رفع نیاز بخشی از کمبود آب شرب و کشاورزی مناطق استان است، افزود: در زمینه محور مواصلاتی هراز 13 کیلومتر انحراف مسیر جاده مدنظر گرفته شد تا ساخت دو تونل و پل در این جاده جایگزین در دستور کار قرار گیرد.

نبیان با بیان اینکه برای تسریع بخشی این پروژه باید اجرای دو جبهه شمال و جنوب انجام شود، عنوان کرد: برای اجرای این پروژه باید زمان‌بندی را کاهش داده و آن تاریخ‌بندی اعلام شده نیز تسریع شود.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: هر چه سرعت اجرای پروژه سد و جاده جایگزین افزایش یابد تخصیص اعتبار آن نیز زودتر صورت می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه شرکت آب منطقه‌ای بر تخصیص اعتبار به منابع طبیعی سرعت عمل داشته باشند تا سبب افزایش سرعت جاده جایگزین شود، ادامه داد: در زمینه زمین زباله نیز با تلاش دستگاه‌های اجرایی این شهرستان  و با توجه به حرکت مناسب و خوب در کشور کارخانه زباله‌سوز در این استان در شهرستان آمل احداث می‌شود.

نبیان اضافه کرد: با هماهنگی وزارت کشور اکنون تیم ژاپنی موافقت خود را برای ساخت این کارخانه شده اعلام کرده و نهایتا با توجه به نظارت وزرات کشور این شرکت خصوصی این پروژه را در این استان اجرایی می‌شود.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه توافق‌نامه اولیه و فی‌مابین بین شرکت ژاپنی جی جی سی و وزارت کشور به امضا رسیده است، یادآور شد: مدیریت سازمان پسماند شهرداری نیز پس از آموزش های لازم، گذراندن مراحل اجرایی و جمع‌بندی کشور با هماهنگی شرکت ساخت این کارخانه را در آمل در دستور کار قرار می‌دهد.

نبیان با تاکید بر تامین مصالح مورد نیاز در اطراف سد از سوی شرکت آب منطقه‌ای بیان کرد: مجوز رودخانه را شرکت آب منطقه‌ای می‌دهد و بررسی‌های لازم را انجام دهند، مزایده و صدور آن نیز در مرحله بعدی آن باید صورت گیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کارخانه زباله‌سوز     |     علی نبیان     |     آمل     |     ژاپن     |     مازندران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi