کد خبر : ۴۶۹۴۵۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵
دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری ایران: تک نرخی شدن ارز شرایط ورود سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم کرده است

مقیم/دبیر کمیته علمی همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری و توسعه ایران گفت: دولت با تک نرخی شدن ارز شرایط ورود سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم کرده است.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کیش، علی فرحبخش بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری و توسعه ایران اظهار داشت: شفاف‌سازی در حوزه سرمایه‌گذاری امری ضروری بوده و آگاهی از روند سیاست‌های مالی، پولی، سیاسی، ارزی و ... از  نیازهای سرمایه‌گذاران در راستای کاهش ریسک سرمایه‌گذاری است.

وی رشد اقتصادی، تورم تک رقمی، ثبات در نرخ ارز و بهبود شرایط کسب و کار را  مهم‌ترین دستاوردهای دولت در سال‌های اخیر دانست بیان‌داشت:  تک نرخی شدن ارز در کشور عامل مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی است.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی سرمایه‌گذاری و توسعه ایران ادامه داد: در واقع دولت با تک نرخی شدن ارز شرایط ورود سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم کرده است.

فرحبخش همچنین تاکیدکرد: دستاوردهای نوید بخشی توسط دولت یازدهم به سرمایه‌گذاران ارائه شده که سیاست‌های ثبات‌ساز از مهم‌ترین نمونه بارز آن در سال‌های اخیر  است.

وی، با تاکید بر اینکه فراهم کردن شرایط لازم جهت حضور سرمایه‌گذاران خارجی یک نیاز است، گفت:  می‌توان از این مهم به عنوان گام دوم در دوره پساتحریم یاد کرد چرا که اقتصاد ایران نیازمند تدارک لازم و ایجاد محیط کسب و کار برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی است.

دبیر کمیته علمی همایش بین المللی سرمایه‌گذاری و توسعه ایران همچنین تصریح‌کرد: افزایش اشتغال و  رشد اقتصادی از پیامدهای حضور سرمایه‌گذاران خارجی است و آماده شدن برای سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند انگیزه‌ای برای سیاست‌گذاران شود که پس از سال‌ها اصلاحات بر زمین مانده را به انجام برسانند و شرایط را بهبود ببخشند.

فرحبخش در ادامه با ویژه خواندن عدم فرصت پسا تحریم بیان‌کرد: نگاه دنیا نسبت به کشور ایران تغییر کرده و استقبال کم سابقه توریست‌ها از اماکن گردشگری کشور و ورود هیئت‌های اقتصادی خارجی بیانگر این مهم است.

وی با اشاره به شرایط و جایگاه ایران در منطقه گفت: در شرایطی که کشورهای همسایه درگیر جنگ هستند ایران منطقه‌ای با ثبات و امن بوده و فرصت خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری در کشور فراهم شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی فرحبخش     |     سرمایه‌گذاران خارجی     |     تک نرخی     |     ارز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi