کد خبر : ۴۶۹۳۸۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
کاشان قطب بازی‌های رایانه‌ای می‌شود

مقیم/معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: کاشان قطب بازی‌های رایانه‌ای می‌شود.

به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، محمد رمضانی اظهار داشت: برنامه صعود به قله سه هزار و 584 متری الوند همدان گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای  تیپ فاطمیون مدافع حرم مهدی صابری، سید مصطفی صدرزاده، مرتضی عطایی  و سردار شهید حاج حسین همدانی در تاریخ ششم آبان ماه با شرکت دانشجویان رشته تربیت بدنی  برگزار و دانشجویان موفق به فتح این قله گردیدند.

وی اعضا این گروه را زهرا یونسی، الهه طلابی، فاطمه امیدپناه، فهیمه مومنی، فائزه سپهری، فاطمه میرعلی، زهرا اکبری، آنیتا عنایتی، فاطمه رمزی، سحر ایروانی، نرگس پاکدامن، مریم حکیمی نژاد، سوده مزروعی، نجمه موسوی، مهدیه کارگر، فائزه شیراحمدی، فاطمه کریمی، فاطمه ثریا، فاطمه مهدور، منیژه طائی، راضیه محمودی، زهرا صادقی، حمیده رحیمی، طاهره ابراهیمی ومریم سعادت را اعضای این گروه بیان کرد و گفت: الهه ملکیان فینی سرپرستی تیم و لیلا اشتری و محدثه صباغی لیدری این گروه را بر عهده داشتند.

انتشار شماره ششم پژوهش‌نامه کاشان

شماره ششم (پیاپی چهاردهم) پژوهش نامه کاشان، مجله تخصصی مرکز پژوهشی کاشان شناسی دانشگاه کاشان منتشر شد.

مدیر مسئول این مجله اظهارداشت: در این شماره از مجله هفت مقاله علمی از اعضای هیات علمی، نویسندگان و محققان در 182 صفحه به چاپ رسیده است.

محمد مشهدی نوش آبادی گفت: خودشناسی به منزله مقوله ای هرمنوتیکی در اندیشه های بابا افضل کاشانی(حسین خندق آبادی)، زندگی نامه خودنوشت حسینعلی عطار بیدگلی (حسین ایمانیان)، بررسی دستگاه آوایی گویش جوشقان قالی (رضا شجری، مریم حیدری)، آتشکده محوطه ویگل و هراسگان(محسن جاوری)، بازشناسی عمارت تاریخی شاسوسا(روح الله تعظیمی فر، احمد دانایی نیا)، محله سلطان میراحمد کاشان (حمید رضا جیهانی، پوراندخت ارزانی، مهسا محمد قلی بیک، توغ های نفیس و تاریخی شهرستان های کاشان، آران و بیدگل و نطنز (محمد مشهدی نوش آبادی، محمد خداداد) از مقالات ارائه شده در این شماره از مجله است.

وی افزود: مقالات این نشریه در پایگاه sh_kashan@kashanu.ac.ir نمایه می شود.

کاشان قطب بازی‌های رایانه‌ای می‌شود

رییس و معاون پژوهشی دانشگاه کاشان روز سه شنبه بیست و هفتم مهرماه جاری با سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز دیدار و گفتگو کردند.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: در این  دیدار با توجه به توانمندی ها و سوابقی که در کاشان وجود دارد دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز همکاری لازم خود را برای اینکه کاشان به عنوان قطب تولید بازی های رایانه ای مطرح شود اعلام داشتند.

مجید منعم زاده اظهار داشت: امروز طراحی و ساخت بازیهای رایانه ای به دست دانشجویان و جوانان متعهد،  متخصص نقش موثر و متقابلی با تهاجمات فرهنگی دشمن در حوزه فناوری اطلاعات و دنیای رسانه دارد.

وی با بیان اینکه تولید بازی های رایانه ای در کاشان با مشارکت بخش  خصوصی ایجاد می شود افزود: امکانات و زیرساخت های این طرح نیز با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری فراهم می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان اظهار امیدواری کرد: این تجارت بتواند با توجه به توانمندی ها و قابلیت های کاشان، سهم عظیمی از این بازار را به خود اختصاص دهد.

در این دیدار سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل، رییس دانشگاه آزاد اسلامی کاشان و رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید موسویان کاشان نیز حضور داشتند.

برگزاری کارگاه آموزش مهارت های زندگی در دانشگاه کاشان

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه در راستای ارتقاء سلامت روان و توانمند سازی روانی اجتماعی دانشجویان دانشگاه، نوبت اول برنامه کارگاه آموزشی مهارت های زندگی ویژه دانشجویان ورودی 1395 را در روز پنجشنبه ششم آبان ماه جاری  در تالار آزادی دانشگاه برگزار  نمود.

رییس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه کاشان گفت: در این برنامه، سه نفر مدرس بحث آموزش مهارت های زندگی شامل مهارت مقابله با استرس های دوران دانشجویی؛ مهارت های ارتباطی ،مهارت های تصمیم گیری و حل مسئله و مهارت های خود مراقبتی در سلامت جسمانی و روانی را آموزش دادند.

سید حسین حسینی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی، توانمند سازی و افزایش ظرفیت روان شناختی دانشجویان در مواجهه با انتظارات و چالش های زندگی و نیز پیشگیری از آسیب های روانی – اجتماعی بیان کرد و افزود: در این کارگاه بالغ بر 300 نفر از دانشجویان ورودی 1395 شرکت کرده بودند.

برگزاری ایستگاه سلامت به مناسبت هفته تربیت بدنی

مدیر تربیت بدنی دانشگاه کاشان از برگزاری ایستگاه سلامت همزمان با هفته تربیت بدنی در  پردیس خواهران این دانشگاه خبر داد.

محمد رمضانی هدف از برگزاری این برنامه را ارزیابی تناسب بدنی کارمندان، اساتید و دانشجویان پردیس خواهران بیان کرد و گفت: در این ایستگاه سلامت، قد، وزن، شاخص توده بدنی(BMI)، فشار خون و بینایی اندازه گیری و ثبت گردید.

وی اظهار داشت: بخش های مختلف ایستگاه سلامت شامل معرفی کتب تربیت بدنی و تندرستی با موضوع های ماساژ درمانی، تناسب اندام، نرمش های عمومی و ورزش های هوازی، رژیم غذایی سالم، ناهنجاری های اسکلتی و ارائه نکات سلامتی بود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه کاشان همچنین از برگزاری مسابقه دارت به همین مناسبت خبر داد و افزود: در پایان مسابقه به نفرات اول تا سوم به ترتیب فاطمه امیدپناه، آنیتا عنایتی و زهرا راسخ نژاد جوایز نفیسی اهدا گردید.

در پایان به صرف میوه سلامت سیب از شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمد. این برنامه با همکاری انجمن علمی تربیت بدنی پردیس خواهران اجرا گردید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازی‌های رایانه‌ای     |     محمد رمضانی     |     قطب     |     کاشان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi