کد خبر : ۴۶۹۳۸۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
در گفتگو با مقیم؛ استفاده از ظرفیت های بالقوه استان مرکزی با بهره جستن از سرمایه گذاران هم استانی های خارج از کشور

مقیم/ نائب رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور گفت: تحریم های بانکی و انتقال پول مشکلات فراوانی برای سرمایه گذاری ایجاد می کرد. با رفع نسبی این موضوع که البته هنوز هم کامل رفع نشده است و امیدوار هستیم با فشار به طرف خارجی برای انجام تعهدشان رفع کامل تحریم محقق شود، با گشایش کامل روابط بانکی سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور تسهیل گردد.

دکتر علی اکبر کریمی نائب رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور در گفتگو با مقیم گفت: با توجه به اهمیت استفاده از ظرفیت بالقوه  استان مرکزی و همچنین بهره جستن از چهره های ارزشمند علمی و فرهنگی و اقتصادی هم استانی های خارج از کشور که متعلق به استان مرکزی هستند، در نشست هم استانی های مقیم خارج از کشور که پیش از سفر ریاست محترم جمهور با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در استان برگزار گردید، و همچنین تعلق خاطر نمایندگان عضو فراکسیون ایرانیان مقیم خارج از کشور که جزء نمایندگان استان مرکزی می باشند. مجموع عوامل باعث گردید که با جدیت در این جلسه شرکت کنیم و امیدوار هستیم که برآیند این فضا این باشد که جذب سرمایه را در استان مرکزی شاهد باشیم.

ایشان در ادامه افزود: از دو منظر برای جذب سرمایه باید تلاش شود اول تدوین فرصتهای سرمایه گذاری و معرفی به علاقه مندان به سرمایه گذاری در استان که این کار توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهیه شده بصورت  سی دی و بروشور و همچنین بر روی سایت مرکز هم بارگذاری شده و قابل مشاهد می باشد. دوم این است که هر چقدر تسهیلات لازم به جهت تعاملات راحتتر و آسانتر برای سرمایه گذار داخل و خارج کشور را بهتر فراهم کنیم به همان نسبت این دوستان را برای سرمایه گذاری تشویق می کند.

نمایند مردم اراک بیان کرد: باتوجه به تحریم های ظالمانه که کشور دچار آن بود در زمینه بانکی و انتقال پول مشکلات فراوانی وجود داشت که این مشکلات جدی  را برای سرمایه گذاری ایجاد می کرد. البته با بهتر شدن و رفع نسبی این موضوع که هنوز هم کامل رفع نشده است و امیدوار هستیم با فشار به طرف خارجی برای انجام تعهدشان تا رفع کامل تحریم محقق شود. تا با گشایش کامل روابط بانکی امر سرمایه گذاری تسهیل گردد.

دکتر علی اکیر کریمی درباره نحوه سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در ایران گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور به دو طریق می توانند در طرح ها و سرمایه گذاری در کشور مشارکت کنند یکی اینکه  این عزیزان که  تابعیت مضاعف دارند می توانند با تابعیت کشور مقیم سرمایه گذاری کنند مشابه یک خارجی البته با تعلق خاطری که آنها به ایران دارند و شناختی که ما از آنها داریم بصورت هویت خارجی باشند مطوب است.

و دوم اینکه با هویت ایرانی باشند و با توجه به اینکه منشا پول در خارج از کشور است و فرآیند جذب سرمایه خارجی در وزارت اقتصاد و دارایی و هیئت جذب سرمایه های خارجی، مصوبات لازم برای تضامین اصل و فرع سرمایه آنها داده شود تا بدون دغدغه سرمایه گذاری کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نماینده اراک     |     دکتر کریمی     |     ایرانیان خارج از كشور     |     علی اکبر کریمی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi