کد خبر : ۴۶۹۳۸۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان: فنلاند دروازه ورود محصولات ایرانی به اتحادیه اروپا است

مقیم/رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت توسعه تجارت بین سمنان و فنلاند گفت: فنلاند دروازه ورود محصولات ایرانی به اتحادیه اروپا است.

به گزارش مقیم، به‌ نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان، علی‌اصغر جمعه‌ای در نشستی با سفیر فنلاند که در در محل سفارت کشور جمهوری فنلاند در تهران برگزار شد، اظهار داشت: جاده ابریشم را راه ارتباط تجاری نوین در شاهراه تجاری دنیاست. با استفاده از این راه تجاری، می‌توان از ظرفیت‌های استان سمنان در دیگر کشورها بهره برد.

وی بر ایجاد و رونق روابط تجاری و اقتصادی بین کشور فنلاند و ایران تأکید کرد و گفت: کشور فنلاند عامل و دروازه ورود محصولات ایرانی به اتحادیه اروپا است.

جمعه‌ای همچنین از آمادگی برای حضور فعالان اقتصادی استان سمنان در بازار فنلاند خبر داد.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان افزود: تولیدهای محصولات کشاورزی سمنان می‌تواند در بازار فنلاند منحصر به فرد باشد و این آمادگی از سوی بازرگانان این استان وجود دارد تا محصولات خود را به بازارهای این کشور صادر کنند.

جمعه‌ای با اشاره به تنوع محصولات کشاورزی در استان سمنان گفت: محصولات باغی استان همانند انگور، سیب و پسته ظرفیت صادرات به کشور فنلاند را دارد.

وی گفت: فناوری‌های نوین کشور فنلاند در زمینه مخابرات، معادن، تصفیه آب، چوب، آسانسور و تولیدات نوین انرژی، بسیار مطلوب است و این آمادگی در استان سمنان وجود دارد تا سرمایه‌گذاری 100 درصدی و یا مشارکتی بین سمنان و فنلاند به وجود بیاید.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان افزود: این اتاق دعوت و پذیرش خود از هئیت تجاری و اقتصادی فنلاندی را به این سفارت اعلام کرده است.

به این گزارش، تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی از سوی اتاق بازرگانی سمنان به سفیر و رایزن بازرگانی کشور فنلاند ارائه شد و مباحثی مانند امکان سنجی حضور محصولات کشاورزی، برگزاری نمایشگاه مشترک صنایع ایران و فنلاند، توجه و سرمایه گذاری به فرآوری محصولات معدن و سرمایه گذاری مشترک در زمینه چوب مطرح شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محصولات ایرانی     |     علی‌اصغر جمعه‌ای     |     فنلاند     |     اتحادیه اروپا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi