کد خبر : ۴۶۹۳۶۸ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
امیرپوردستان در خمینی‌شهر : نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نمی‌شوند

مقیم/اصفهان/فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ملت یقین داشته باشد فرزندان آنها در نیروهای مسلح هرگز غافلگیر نشده و در صورت هرنوع تجاوز، کشور تهدیدکننده و کشورهای حمایت‌کننده را موردهدف قرار می‌دهد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، امیر احمدرضا پوردستان شامگاه یک‌شنبه در  مراسم یادواره شهدای اصغرآباد از شهرهای شهرستان خمینی‌شهر، با بیان اینکه ملت ایران از زمان شناخت دین مبین اسلام همواره در خدمت و دفاع از این دین آسمانی بوده است، اظهار داشت: این ملت وفادار پس از حمله عراق به مرزهای ملت ایران غیرت دینی خود را به نمایش گذاشت و در لبیک به ندای ولی‌فقیه زمان راه امام حسین (ع) را الگو قرار داده برای دفاع از دین و مرزهای کشور از نثار جان خود دریغ نکردند.

وی افزود: امام حسین (ع) در شب عاشورا به حضرت زینب (س) درباره یاران باوفای خود فرمودند که آنها را آزمایش کرده‌اند و همگی وفادارانه در کنار ایشان در روز عاشورا شهید می‌شوند و با این جملات، یاران باوفای خود را به عنوان الگویی برای تمام طول تاریخ معرفی کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا را می‌توان بر چندین نوع کبیر، اکبر و اصغر تقسیم کرد، ابراز داشت: جهاد اصغر مبارزه با دشمنان دین خدا و جهاد اکبر مبارزه با نفس خویشتن است اما جهادی فراتر از این دو نوع یعنی جهاد کبیر داریم که به معنای عدم تبعیت از خواسته‌های دشمنان است.

نتیجه تبعیت و سرسپردگی به دشمنان ذلت است

وی با اشاره به اینکه نتیجه نهایی تبعیت و سرسپردگی به دشمنان ذلت است، ابراز داشت: محمدرضا پهلوی پس از فرار از کشور تا ساعت‌ها از رئیس‌جمهور آمریکا درخواست فرود هواپیمای خود را در خاک این کشور داشت؛ خواسته‌ای که به نتیجه نرسید و این در حالی است که وی پیش از آن تابع محض دستورات آمریکایی‌ها بود.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه عربستان نیز از این قانون تبعیت از دشمنان خدا و ذلت بی‌نصیب نمانده است، بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی عربستان هر بار بخشی از صنایع بحرانی آمریکا را خریداری می‌کرد اما اکنون باید خسارت دو تا سه تریلیاردی به آمریکایی‌ها پرداخت کند چراکه آمریکایی‌ها اسنادی مبنی بر دست داشتن این کشور در حادثه ۱۱ سپتامبر ارائه کردند.

طرح‌ریزی جنگ‌های ترکیبی توسط آمریکا بر علیه ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها پس از جنگ جهانی دوم جنگ‌های ترکیبی را برای دسترسی به اهداف خود طرح‌ریزی کردند، تاکید کرد: آمریکایی‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این جنگ را که در آن از تمامی راه‌های ممکن برای مبارزه مانند جنگ سخت، نرم، فشارهای اقتصادی و سیاسی استفاده می‌شود بر علیه ایران پیاده کرده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در طول این سال‌ها ایران شاهد هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم، ترور، تلاش برای منزوی‌سازی ایران در دنیا و ایجاد نا امنی در مرزهای خود بوده است و امروز نیز شیوه‌های جدیدی از تهدیدات جنگی را بر علیه ایران به کار گرفته‌اند که همان راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی در منطقه توسط گروه‌های تکفیری مانند داعش است.

وی با بیان اینکه تاکنون داعش نتوانسته خود را به مرزهای ایران برساند، ادامه داد: از خردادماه سال ۹۳ نیروی‌های داعش از غرب عراق به سمت مرزهای ایران حرکت کرد اما نیروهای مسلح کشور ایران با اقتدار خود اجازه نداده‌اند به مرزهای ایران نزدیک شود.

ملت ایران یقین داشته باشد نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نمی‌شود

امیرپوردستان با اشاره به اینکه داعش همچنان در تلاش برای نزدیک شدن به مرزهای کشورمان است، گفت: نیروهای مسلح ایران با بررسی و رصد دقیق تحرکات دشمن در منطقه ظرفیت‌های لازم متناسب با تهدیدهای دشمن ایجاد کرده است و ملت ایران  یقین داشته باشد که فرزندان آنها هرگز غافلگیر نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح با گوش سپردن به امر رهبر معظم انقلاب جرئت حمله را از دشمنان و دست‌نشانده‌های آنها سلب کرده‌اند، اضافه کرد: نیروهای مسلح ایران هر کشور تهدیدکننده را به همراه کشورهای حمایت‌کننده مورد هدف قرار می‌دهد و هرگز به دشمنان اجازه نزدیک شدن به مرزهای خود را نخواهد داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به برنامه‌ریزی دشمنان برای جنگ نرم اشاره کرد و گفت: کشورهای استعماری و استکباری همچون آمریکا با برنامه‌ریزی‌های دقیق برای جوانان کشور ما قصد دارند از طریق این نوع از جنگ و با بهره گرفتن از فضای مجازی بر افکار و اهداف جوانان و ملت ایران تاثیرگذار بگذارند.

مسیر روشن شهدا در تبعیت از ولایت‌فقیه چراغ راه ملت ایران است

وی اضافه کرد: همان‌گونه که ملت ایران تاکنون با سرسپردگی اطاعت از ولایت‌فقیه در برابر دشمنان و تهدیدات وی ایستادگی کرده است باید در جنگی که بسیار خطرناک‌تر از جنگ هشت ساله کشورمان را تهدید می‌کند به تدابیر رهبر معظم انقلاب توجه داشته و با یکدلی و اتحاد همچون همیشه در برابر این تهدید دشمن نیز مقاومت و ایستادگی کنند.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه مسیر روشن حرکت شهدای انقلاب و دفاع مقدس در تبعیت از رهبر چراغ راه مسیر پیش روی ماست، تصریح کرد: اکنون پرچم این انقلاب در دستان ماست تا با حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب علمدار خوبی باشیم و در نزد شهدا سرافراز شویم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : غافلگیر     |     خمینی شهر     |     نیروهای مسلح ایران     |     امیر احمدرضا پوردستان     |     اصفهان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi